Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


З 2013 року реєстрація громадських об'єднань та громадських організацій стане безкоштовною.

20 січня, 2013 р.

    Про це, як передає кореспондент ForUm’y, у ході брифінгу заявила радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марина Ставнійчук.
    «Основною новацією Закону України «Про громадські об'єднання», який набув чинності з 1 січня 2013 року, є скасування плати за реєстрацію об'єднань», - сказала вона.
    За її словами, раніше така процедура коштувала близько 200 грн. З набранням чинності цього закону процедура реєстрації громадських об'єднань у цілому спрощена. Зокрема, «скорочений термін реєстрації до 7 робочих днів, а термін легалізації (у разі, якщо громадське об'єднання заявляє про своє існування, але не хоче реєструватися як юридична особа. - Ред.) скорочений до 3 днів», - сказала Ставнійчук.
    Також органи реєстрації будуть перевіряти документи винятково у контексті відповідності Конституції та законам України, у той час як раніше проходила перевірка статутних документів громадських організацій та їхньої відповідності підзаконним нормативним актам України.
    Окрім того, громадські об'єднання, які є юридичною особою, отримали право займатися підприємницькою діяльністю.
    «Вони можуть займатися підприємницькою діяльністю з метою забезпечення стабільної діяльності громадської організації, але не для розподілу доходу між представниками цього об'єднання. Це дає можливість громадським організаціям отримати додаткові джерела для забезпечення більш активної діяльності», - сказала вона.
    За словами Ставнійчук, при розгляді даного положення закону виникла велика кількість протиріч, оскільки були побоювання щодо того, що деякі недбайливі громадяни будуть користуватися даною можливістю у корисливих цілях.
    «Ніхто не скасовував податкового законодавства, і ми будемо дивитися на дію даної норми, і якщо виникнуть якісь порушення, будемо думати над тим, як створити перешкоди для зловживань, щоб у той же час не обмежувати в цьому сумлінних громадян», - зазначила Ставнійчук.
    Вона також поінформувала, що з початку 2013 року відповідно до норм нового закону в Україні вже зареєстровано дві громадські організації - одна в Києві, інша - в Кіровоградській області.
    Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Закон «Про громадські об'єднання» 22 березня 2012 року.
    Закон набув чинності з 1 січня 2013 року.
    Джерело : «ForUm»


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю