Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Комісар Фюле провів першу зустріч з новим Міністром закордонних справ України

31 січня, 2013 р.

   
    У середу, 30 січня, у Брюсселі Єврокомісар з розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле зустрівся з Міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою. Це була їхня перша офіційна зустріч від моменту призначення Кожари Міністром закордонних справ України. Вона стала доброю нагодою для того, аби обговорити останні події в Україні та шляхи подальшого просування двосторонніх відносин, відповідно до висновків щодо України, ухвалених Радою міністрів ЄС із закордонних справ у грудні 2012 року, які визначили подальший вектор розвитку відносин між ЄС та Україною. «Європейський Союз визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір. Наша тісна співпраця з Україною залишається незмінною і ґрунтується на повазі до спільних цінностей», – запевнив Фюле. Водночас він нагадав, що ЄС чекає від України рішучих дій та відчутного прогресу у питаннях, які би дозволили підписати Угоду про асоціацію, включаючи глибоку та всеохопну зону вільної торгівлі, можливо, навіть до саміту Східного партнерства, що відбудеться у Вільнюсі у листопаді поточного року. Ці питання стосуються розв’язання проблем, пов’язаних із застосуванням вибіркового правосуддя, нещодавніми парламентськими виборами та виконанням реформ у рамках Порядку денного асоціації Україна-ЄС.
    
    Фюле висловив стурбованість у зв’язку із несподіваним етапуванням колишнього Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з лікарні до в’язниці одразу після серйозного хірургічного втручання. «Ми дуже пильно слідкуємо за цим випадком; ми занепокоєні обставинами етапування та станом здоров’я Луценка. Я закликаю українську владу взяти на себе відповідальність за гуманітарні аспекти і здоров’я колишнього міністра, а також за ризики, яких його здоров’ю завдав переїзд у в’язницю», – підкреслив Єврокомісар. Він також поцікавився ситуацію навколо Юлії Тимошенко та висловив занепокоєння у зв’язку із загальним політичним контекстом, у якому відбувається судовий процес проти неї.
    
    Коментуючи свій майбутній візит до України, Фюле зазначив: «Я з нетерпінням чекаю на свій приїзд до Києва, аби отримати більше уявлення про цілі України та останні події, що відбуваються в країні напередодні саміту Україна-ЄС. Я також підкреслюю важливість зміцнення двосторонніх відносин для того, аби зробити Європу стабільним, єдиним і квітучим континентом. Я чекаю на роботу, – що проводитиметься у відповідності до європейських прагнень України та у взаємовигідний спосіб, – у напрямі розбудови політичної асоціації та економічної інтеграції задля модернізації України, реструктуризації її економіки та зміцнення демократії і верховенства права на благо українських громадян».


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю