Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Комісар Фюле провів першу зустріч з новим Міністром закордонних справ України

31 січня, 2013 р.

   
    У середу, 30 січня, у Брюсселі Єврокомісар з розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле зустрівся з Міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою. Це була їхня перша офіційна зустріч від моменту призначення Кожари Міністром закордонних справ України. Вона стала доброю нагодою для того, аби обговорити останні події в Україні та шляхи подальшого просування двосторонніх відносин, відповідно до висновків щодо України, ухвалених Радою міністрів ЄС із закордонних справ у грудні 2012 року, які визначили подальший вектор розвитку відносин між ЄС та Україною. «Європейський Союз визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір. Наша тісна співпраця з Україною залишається незмінною і ґрунтується на повазі до спільних цінностей», – запевнив Фюле. Водночас він нагадав, що ЄС чекає від України рішучих дій та відчутного прогресу у питаннях, які би дозволили підписати Угоду про асоціацію, включаючи глибоку та всеохопну зону вільної торгівлі, можливо, навіть до саміту Східного партнерства, що відбудеться у Вільнюсі у листопаді поточного року. Ці питання стосуються розв’язання проблем, пов’язаних із застосуванням вибіркового правосуддя, нещодавніми парламентськими виборами та виконанням реформ у рамках Порядку денного асоціації Україна-ЄС.
    
    Фюле висловив стурбованість у зв’язку із несподіваним етапуванням колишнього Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з лікарні до в’язниці одразу після серйозного хірургічного втручання. «Ми дуже пильно слідкуємо за цим випадком; ми занепокоєні обставинами етапування та станом здоров’я Луценка. Я закликаю українську владу взяти на себе відповідальність за гуманітарні аспекти і здоров’я колишнього міністра, а також за ризики, яких його здоров’ю завдав переїзд у в’язницю», – підкреслив Єврокомісар. Він також поцікавився ситуацію навколо Юлії Тимошенко та висловив занепокоєння у зв’язку із загальним політичним контекстом, у якому відбувається судовий процес проти неї.
    
    Коментуючи свій майбутній візит до України, Фюле зазначив: «Я з нетерпінням чекаю на свій приїзд до Києва, аби отримати більше уявлення про цілі України та останні події, що відбуваються в країні напередодні саміту Україна-ЄС. Я також підкреслюю важливість зміцнення двосторонніх відносин для того, аби зробити Європу стабільним, єдиним і квітучим континентом. Я чекаю на роботу, – що проводитиметься у відповідності до європейських прагнень України та у взаємовигідний спосіб, – у напрямі розбудови політичної асоціації та економічної інтеграції задля модернізації України, реструктуризації її економіки та зміцнення демократії і верховенства права на благо українських громадян».


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій