Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЄС та США готові домовлятися про трансатлантичне торгівельне партнерство

14 лютого, 2013 р.

    Європейський Союз та Сполучені Штати Америки збираються «ініціювати внутрішні процедури, потрібні для початку перемовин щодо трансатлантичного торгівельно-інвестиційного партнерства».
    
    Про це йдеться в спільній заяві Президента США Барака Обами, Президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея та Президента Європейської Комісії Жозе Мануела Баррозу, оприлюдненій 13 лютого.
    
    Ідея партнерства ґрунтується на рекомендаціях групи високого рівня ЄС-США, яку спільно очолили Представник США з торгівлі Рон Кірк та Єврокомісар з торгівлі Карел де Гухт.
    
    Нове партнерство «сприятиме лібералізації торгівлі та інвестицій» між ЄС та США й «шукатиме відповідей на питання регуляторних перепон та інших нетарифних бар’єрів», що існують між сторонами.
    
    На думку лідерів ЄС та США, завдяки новій ініціативі обидві сторони «дістануть можливість не лише розширити торгівлю та інвестиції крізь Атлантику», але й «сприятимуть розвиткові світових правил, які можуть зміцнити багатосторонню торгівельну систему».
    
    Обама, Ван Ромпей та Баррозу нагадують, що вже зараз трансатлантичні економічні зв’язки є «найбільшими в світі»; на них припадає половина світового економічного продукту; а обсяг трансатлантичної торгівлі товарами та послугами оцінюється в трильйон доларів. Нинішня ініціативи покликана «ще більше зміцнити ці стосунки». Докладніше


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати