Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Заява Представництва ЄС щодо намірів України переглянути свої зобов’язання в рамках СОТ

16 березня, 2013 р.

    Представництво Європейського Союзу в Україні здивовано коментарями Урядового уповноваженого з питань європейської інтеграції Валерія П’ятницького з приводу того, що ЄС не надав жодної інформації щодо свого прохання до України відмовитися від намірів перегляду своїх зобов’язань у рамках Світової організації торгівлі (СОТ).
    Від кінця жовтня, коли Україна виступила зі своїм проханням, Євросоюз займав послідовну та чітку позицію проти цієї пропозиції. Вона полягає у тому, що Стаття 28 Генеральної угоди про тарифи и торгівлю, у рамках якої Україна зробила свою пропозицію, не передбачає проведення повторних переговорів щодо такої великої частини або щодо повного пакету зобов’язань у рамках вступу до СОТ в сторону зменшення; окрім того, наразі – або хоча би після вступу України до СОТ – не було зафіксовано жодного прецеденту проведення такого масштабного перегляду. Нашу думку поділяє також переважна більшість членів СОТ – понад 120 з них висловили стурбованість з приводу намірів України, озвучених під час засідання Генеральної ради, яке відбулося у грудні 2012 року. Це демонструє серйозність ситуації як для конкретних членів СОТ, так і для системи Світової організації торгівлі у цілому. Ми достатньо чітко донеси нашу думку щодо усіх цих випадків під час неформальних і формальних контактів з представниками української влади, які відбувалися у Брюсселі, Женеві та Києві. Ми готові повторити її знову: Україна вчинить в інтересах усіх членів СОТ, якщо відкличе своє сповіщення щодо намірів переглянути власні зобов’язання.
    Європейський Комісар з торгівлі Карел Де Ґухт передав це прохання особисто Віце-прем’єр-міністру України Юрію Бойку, Міністру економічного розвитку і торгівлі України Ігорю Прасолову та пану П’ятницькому під час їхньої зустрічі, що пройшла у Брюсселі 23 січня; відповідне прохання Україна отримала й на нещодавньому брюссельському саміті, що відбувся 25 лютого.
    Ми хочемо також відзначити, що зусилля у напрямі розв’язання цієї проблеми були ускладнені неспроможністю України надати конкретні деталі щодо свого прохання. Ми знаємо, до яких саме тарифних ліній (їх 371) Україна прагне внести зміни. Однак після того, як сплило п’ять місяців з часу оголошення Україною своїх намірів, ми й досі не знаємо, які нові тарифи нею запропоновано; так само ми не маємо жодної інформації щодо компенсаційних заходів, які Україна зобов’язана запропонувати у рамках правил СОТ.
    У грудні 2012 року Євросоюз надіслав формального листа Україні, у якому окреслив ті тарифні лінії, у яких він зацікавлений. Однак обговорення не може відбутися, допоки Україна не надасть нам, а також іншим членам СОТ, необхідної інформації.
    Ми також хочемо підкреслити: дії України у рамках Статті 28 Генеральної угоди про тарифи и торгівлю суперечать задекларованим інтересам країни щодо підписання та ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС, включно із положеннями про створення глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі. Наміри України достатньо важко співвідносяться з буквою і духом зони вільної торгівлі.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю