Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У Києві відбулася перша сесія проекту EU Study Days

16 березня, 2013 р.

    Від 6 до 10 березня у Києві тривала перша сесія проекту EU Study Days (Школа європейських студій в Україні). 40 студентів і випускників українських вищих навчальних закладів (ВНЗ) отримали нагоду поглибити свої знання та здобути найсвіжішу інформацію про Європейський Союз та відносини між ЄС та Україною.
    Проект впроваджується за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Ініціативу реалізує Український освітній центр реформ.
    У першій сесії Школи взяло участь 40 студентів та випускників українських ВНЗ; вони були відібрані на конкурсній основі з-поміж понад 400 охочих до участі. Перед аудиторією зі своїми лекціями виступили провідні українські та європейські експерти, а також співробітники Представництва ЄС в Україні.
    Учасники Школи торкнулися багатьох питань співпраці між ЄС та Україною: від політики до енергетики, від економіки до освіти, від гендерних проблем до візової політики та мобільності громадян.
    На початку роботи Школи співробітники Представництва ЄС в Україні розповіли учасникам про нинішній стан відносин між ЄС та Україною. Зокрема, Посол та Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський торкнувся перспектив підписання Угоди про асоціацію та здійснення необхідних для цього реформ. Золтан Салаі (Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС) та Вікторія Давидова (Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС) торкнулися питань свободи медіа в Україні, а Ніколас Бердж (Керівник торгівельно-економічного відділу Представництва ЄС) поділився своїм баченням стану бізнесового клімату в Україні, а також розповів про рух країни у напрямі створення глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі з ЄС. Віра Рибак (координатор сектору освіти, науки і технологій та інформаційного суспільства Представництва ЄС) розповіла про освітні програми ЄС, відкриті для України, а також про впровадження Болонського процесу.
    Далі студенти Школи дістали змогу поспілкуватися з провідними експертами з України та ЄС. Зокрема, Андрій Веселовський (Представник України при ЄС у 2008-2010 роках) та Валерій Чалий (заступник Генерального директора Центру Разумкова) підбили підсумки нещодавнього саміту між ЄС й Україною та двостороннього переговорного процесу щодо Угоди про асоціацію. Тарас Качка (незалежний експерт з права ЄС та учасник переговорної групи від Україні щодо створення ЗВТ з ЄС) розповів про деталі переговорів щодо глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом, особливо зосередившись на темі тарифних квот.
    На лекціях Михайла Гончара (директора енергетичних програм Центру «Номос») та Кристіана Еґенхофера (експерта Центру дослідження європейської політики, Брюссель) учасники дізналися про енергетичну політику ЄС та України та роль енергетики в європейській інтеграції України.
    Олександр Сушко (науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва) розповів про особливості візового законодавства ЄС та про основні права українських громадян за Візовим кодексом ЄС та Угодою про спрощення оформлення віз між ЄС та Україною.
    Ендрю Вілсон (старший науковий співробітник Європейської ради зовнішніх відносин, Лондон) зосередив увагу на зовнішній політиці ЄС, окресливши роль України у Східному партнерстві. Від Тамари Марценюк, експертки з гендерних питань і доцентки Києво-Могилянської Академії, студенти дізналися про основні виклики в забезпечення гендерної рівності в Україні.
    Окрім того, представники освітніх програм країн-членів ЄС та випускники європейських університетів ознайомили аудиторію Школи з можливостями навчання та стажування у європейських ВНЗ. Зокрема, Флоріан Кюхлер (Керівник інформаційного центру DAAD), Оксана Швайка (координатор Центру) та Якоб Мішке (координатор магістерської програми «Німецькі та європейські студії» в НаУКМА та Університеті імені Фрідріха Шиллера, Єна) розповіли про можливості навчання в Німеччині. Тьєрі Дорн (аташе з університетсько-наукової співпраці посольства Франції в Україні) та Ольга Дорош (координатор CampusFrance в Україні) говорили про освіту у Франції, а Олексій Курка (координатор з питань інформаційної політики Посольства Великобританії в Україні) розповів про британську освітню програму Chevening.
    Своєю чергою, українські випускники європейських ВНЗ – Юлія Климко-Оверченко та Володимир Гушулей (Асоціація випускників Коледжу Європи в Україні), Олена Чепурна (випускниця програми «Erasmus Mundus») і Ганна Базіло (випускниця Маастрихтського університету) поділилися досвідом і корисними порадами щодо навчання за кордоном.
    Також учасники зустрічі брали участь у спеціальних рольових іграх. Із Тарасом Качкою вони взяли участь в імітації переговорів про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною; із Тамарою Марценюк – попрацювали в групах над розробкою гасел соціальної реклами у сфері гендерної рівності, а з Олександром Сушком – проаналізували права та обов’язки громадян у візовій сфері.
    Більше інформації:
    Проект EU Study Days прагне дати українським студентам та випускникам університетів глибші та ширші знання про ЄС та його стосунки з Україною. Крім того, він має на меті створити мережу молодих людей в Україні, що зможуть обмінюватимуться досвідом та втілювати спільні ініціативи.
    Наступні триденні етапи Школи відбудуться 12-14 квітня, 24-26 травня та 14-16 червня 2013 року.
    Проект впроваджується Українським освітнім центром реформ за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.
    Контактна особа:
    Ірина Мовчан, Український освітній центр реформ, imovchan@cure.org.ua
    Докладнішу інформацію можна дістати у координаційної групи проекту:
    email: eustudydays@gmail.com,
    тел.: 097 321 47 30,
    на сайті школи: www.eustudydays.com
    чи на її Facebook-сторінці: http://www.facebook.com/EUStudyDays


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю