Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Залучаючи українську діаспору до розвитку країни

22 травня, 2013 р.

    Представники української діаспори, Уряду, Парламенту та експерти з міграції зібралися сьогодні в Києві, аби обговорили виклики, що стоять перед українцями за кордоном, та вивчити їхній потенціал сприяти розвитку України на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях. Конференцію було організовано в рамках фінансованого Європейським Союзом проекту «Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами». Проект впроваджується Міжнародною організацією праці (МОП) та Міжнародною організацією з міграції (МОМ).
    
    «Залежно від визначень, розмір української діаспори оцінюється у 12 – 20 мільйонів осіб. Найбільші громади живуть у Росії, Канаді та Сполучених Штатах. Значна кількість українців також проживає у країнах ЄС», – зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі. Він додав, що загальний потенціал діаспори для розвитку є значним, і йдеться не тільки про збільшення інвестицій та ефективніше використання грошових переказів, а й, що не менш важливо, про обмін навичками, знаннями, новими технологіями та досвідом, розбудову інституційного партнерства. «МОМ прагне допомоги Українському Уряду в ефективному використанні людського, фінансового та соціального капіталу діаспори», – заявив пан Профазі.
    
    Координатор МОП в Україні Сергій Савчук у своєму вступному слові зазначив, що «необхідно підвищувати ефективність управління трудовою міграцією заради розкриття всього її потенціалу для економіки країн призначення та походження, а також для благополуччя самих мігрантів та їхніх громад».
    
    Керівник Управління програм допомоги Представництва Європейського Союзу в Україні Ендрю Расбаш наголосив на важливості допомоги діаспори у подоланні Україною викликів, що постають на шляху реформ та євроінтеграції. «Імплементація Угоди про асоціацію, підписання якої ми сподіваємося побачити у Вільнюсі, буде великою можливість, і разом із тим великим викликом для України. Досвід української діаспори безумовно здатен допомогти долати виклики й реалізовувати можливості», – зазначив він.
    
    Голова Парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Валерій Пацкан перерахував основні завдання, що стоять перед Україною як країною походження мігрантів. За його словами, існує потреба у мінімізації неврегульованої зовнішньої трудової міграції громадян України. «Також потрібно проводити моніторинг зовнішньої трудової міграції; створювати сприятливі умови для повернення українців, зокрема сформувати сучаний мобільний внутрішній ринок праці із достатньою кількістю робочих місць та гідною зарплатою», – додав пан Пацкан. Серед інших заходів на порядку денному він назвав посилення соціального та правового захисту громадян України за кордоном та зміцнення міжнародної співпраці задля полегшення їх переміщень через кордони.
    
    За подальшою інформацією просимо звертатися до менеджера Представництва МОМ із комунікацій та зв’язків із громадськістю Варвари Жлуктенко (568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@iom.int)
    
    Kyiv, 23 May 2013


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю