Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


оступ до ЄС для української промисловості та безпечні товари для українських споживачів

22 травня, 2013 р.

    Європейський Союз та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проаналізували основні аспекти та переваги поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПЗВТ) між Україною та ЄС під час міжнародної конференції, яка відбулася у Києві 21 травня 2013 р.
    
    «Підписання Угоди про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі в рамках Угоди, наближає Україну до Європейського Союзу», - зазначив Валерій Пятницький, урядовий уповноважений з питань євроінтеграціїї Мінекономрозвитку. «Це реальне наближення, яке має надати українському бізнесу можливість працювати на єдиному європейському ринку. Наповнення майбутньої ЗВТ спрямоване на досягнення максимально глибокої економічної інтеграції, яка не має аналогів з попередньої практики Євросоюзу (з країнами-партнерами).”
    
    «ПВЗВТ є найбільш масштабною двосторонньою угодою серед угод, які Європейський Союз обговорював зторгівельними партнерами. ПВЗВТ не лише дозволить відкрити ринки шляхом скорочення митних тарифів на імпорт товарів, але й сприятиме ефективному регулюванню в усіх секторах економіки, забезпечить наявність безпечної продукції та послуг кращої якості для громадян», - продовжив Ніколас Бердж, керівник торгівельно-економічного відділу Представництва ЄС в Україні. «Головним наразі є розуміння довгострокових переваг для України. ПВЗВТ не пропонує нереальних обіцянок щодо трансформації економіки вже завтра. У реальномі світі так не відбувається, незважаючи на намагання представити, ніби це можливо».
    
    Євангелос Вардакас, колишній директор Директорату з підприємництва та промисловості Європейської комісії презентував присутнім історію розвитку розширення вільного пересування товарів з єдиного європейського ринку на рінки інших країн та пояснив новації ПВЗВТ.
    
    Під час конференції також обговорювалися результати реформування системи технічного регулювання України та плани на майбутнє. Головний консультант Адміністрації Президента України Леонід Віткін визначив наступні кроки: «Нам необхідно посилити та пришвидшити процес реформування законодавства та установ системи інфраструктури якості, щоб наша промисловість та наші співвітчизники одержали усі можливі переваги від розширення транскордонної торгівлі та поліпшення інвестиційного клімату в Україні». Володимир Вакулич, начальник управління нормативно-правового забезпечення та міжнародного співробітництва Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку, зазначив: «Реформування національної системи технічного регулювання прискорить приєднання України до Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції, що має стати невід'ємним додатком до Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка, в свою чергу, є складовою Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».
    
    Загальна інформація
    
    Європейський Союз підтримує усунення технічних бар’єрів у торгівлі з Україною в рамках відповідних програм та проектів. До таких програм також належить Програма підтримки галузевої політики з загальним бюджетом у розмірі 45 млн. євро. Впровадження Програми розпочалося у 2009 році та триватиме до 2013 року (передбачається подовження періоду реалізації на один рік). В рамках Програм підтримки галузевої політики Європейський Союз та Україна визначають ряд конкретних цілей, що базуються на стратегії країни у відповідному секторі. Зважаючи на думку громадськості, ЄС та українські партнери розглядають рівень виконання поставлених цілей. У разі досягнення цілей та покращення системи управління бюджетними коштами, Європейським Союзом виділяється черговий транш до державного бюджету України для подальшого впровадження реформ. Конференція організована за підтримки Проекту ЄС щодо усунення технічних бар’єрів у торгівлі.
    
    З питань додаткової інформації прохання звертатись до Людмили Косар (на електронну пошту: office@no-trade-barriers.com, за телефонами 451 87 40 або +38044 451 87 41, або факсом (тел./факс: +38044 451 87 40/41).


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю