Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС допомагає громадськості впливати на екологічну політику

5 серпня, 2013 р.

    Наслідуючи власну практику залучення громадськості, Європейський Союз виділив фінансування на нову ініціативу, що покликана посилити вплив українських екологічних неурядових організацій (НУО) на національну природоохоронну політику.
    12-13 липня в Ірпені, поблизу Києва, пройшов форум екологічних неурядових організацій. Під час події громадські активісти та експерти прагнули зміцнити свою координацію у впливі на державну природоохоронну політику. Форум пройшов в рамках проекту «Розбудова екологічної демократії в Україні», що фінансується ЄС та прагне посилити роль українського громадського сектору в здійсненні екологічної політики.
    «Демократичний процес ухвалення рішень надає можливість всім зацікавленим сторонам представити свої інтереси», – говорить Коломб де Мерсе, координатор сектору «Громадянське суспільство та ЗМІ» Представництва ЄС в Україні. Вона додає, що бачення ЄС ролі громадянського сектора представлено у спеціальному Посланні Європейської Комісії, присвяченому неурядовим організаціям. Цей документ, окрім іншого, стосується співпраці ЄС із громадянським суспільством країн-партнерів. За словами де Мерсе, у 2014 році ЄС виділить 2 млн. євро на підтримку проектів українських неурядових організацій у різних сферах.
    Паралельно із підтримкою громадянського суспільства, ЄС продовжує надавати пряму допомогу українському уряду. Зокрема, він виділяє бюджетну підтримку для поліпшення державного управління. Одним із пріоритетних секторів для ЄС є екологія. За словами Ганни Голубовської-Онісімової*, ключового експерту Проекту технічної допомоги ЄС, Європейський Союз готовий надати 35 млн. євро в рамках спеціальної програми секторальної бюджетної підтримки (СБП), що спрямована на гармонізацію українського екологічного законодавства з відповідними нормами ЄС. Прийнявши Національну стратегію екологічної політики України, а також Національний план дій з її імплементації, Україна досягла «значного прогресу в приведенні свого екологічного законодавства у відповідність до норм ЄС», – наголосила вона. Утім, експерт також зазначила, що уряд зможе отримати вказані кошти лише після реформування системи управління державними фінансами, відповідно до узгоджених раніше зобов’язань України.
    Новий проект «Розбудова екологічної демократії в Україні» сприятиме збереженню необхідного зв’язку між урядом та громадянським суспільством. «Він створить мережу активних НУО, що в змозі контролювати та оцінити, як Україна досягає своїх цілей встановлених Національною стратегією та Національним планом дій», – говорить Зоряна Міщук, виконавчий директор ВЕГО «Мама – 86». З метою сприяння співпраці між екологічними НУО, в рамках проекту буде запущено спеціальний веб-сайт «Екологічна демократія». В майбутньому він стане комунікаційною платформою, що міститиме всі законодавчі документи з української природоохоронної політики, додає Міщук. На думку експерта, ці кроки допоможуть зробити національну екологічну політику більш відповідальною перед суспільством.
    Контекст
    Співпраця між Києвом та Брюсселем в екологічному секторі спрямована на реалізацію спільно узгодженого Порядку денного асоціації Україна-ЄС. Вона також прагне гармонізувати екологічне законодавство України з відповідними нормами ЄС, відповідно до парафованої Угоди про асоціацію. У грудні 2010 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики на період до 2020 року», що дозволило підписати Угоду з Європейською Комісією про фінансування програми «Підтримка реалізації Стратегії національної екологічної політики України». Бюджет програми складає 35 млн. євро. Вказані фінансові ресурси будуть перераховані до державного бюджету України після виконання спільно встановлених умов, що сигналізуватимуть прогрес України у вдосконаленні своєї природоохоронної політики. Однією із таких умов є демократизація екологічної політики завдяки підвищенню ролі організації громадянського суспільства.
    Більше інформації про співпрацю між Україною та ЄС у сфері екології можна знайти тут: http://sbs-envir.org
    Володимир Гушулей, Київ
    *Пані Ганна Голубовська-Онісімова є ключовим експертом Проекту технічної допомоги ЄС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України з реалізацією програми секторальної бюджетної підтримки».


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю