Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЗАЯВА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЩОДО СИТУАЦІЇ НАВКОЛО ПРОВЕДЕННЯ АЛКОГОЛЬНИХ ФЕСТИВАЛЕЙ НА СПОРТИВНИХ МАЙДАНЧИКАХ

16 вересня, 2013 р.

    Ми, громадські активісти вважаємо неприпустимим проведення в Києві «OktoberFEST 2013» - події, яка пропагує масове вживання пива. У день фізкультури та спорту (cвяткування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 року № 340/94) на стадіоні «Спартак» прямо на футбольному полі розгорнеться намет пивного фестивалю. Переконані, що цей захід – прояв небаченого блюзнірства та знущання над спортом і здоровим способом життя!
    Пивні фестивалі-алкотреші негативно впливають не лише на здоров'я і психологічний стан людей, але й провокують молодь обирати пияцтво замість занять спортом.
    Пивний фестиваль – це пряме залучення молоді до вживання пива, пропаганда життя на підпитку. Вживання пива молоддю, а це проміжний етап до вживання більш міцних алкогольних сумішей, як наслідок скочування молоді до пияцтва та алкоголізму.
    Загальновідомо, що головною причиною алкозалежності та пияцтва є споживання алкоголю - етилового спирту - не залежно від того, міститься він у пиві, вині або міцних спиртних напоях. Тому вживання пива є не менш шкідливим, ніж вживання будь-яких інших видів алкоголю.
    Вважаємо, що між вживанням пива і спортом немає нічого спільного. А намагання пивних компаній прив'язати образ успішної людини чи спортсмена-переможця до келиха пива – це чітко спланований маркетинговий хід, спрямований на просування цієї шкідливої та небезпечної продукції споживачам, а особливо молоді, яка є найбільш вразливою цільовою аудиторією пивного бізнесу.
    Доки влада – президент, народні депутати, уряд закриватимуть очі та продовжуватимуть орієнтуватися лише на економічні зиски від розвитку пивної та алкогольної галузі – українці продовжуватимуть спиватися та вимирати шаленими темпами. За статистикою щороку від причин пов'язаних із вживанням алкоголю помирає близько 100 тисяч українців.
    Такі заходи є проявом неповаги до українського народу, його майбутнього. А в умовах коли Україна займає 2 місце серед країн Європи та СНД за споживанням пива дітьми у віці 11-15 років, проведення цього і подібних заходів суперечить здоровому глузду.
    Не дарма Перший рейхсканцлер Німеччини Отто фон Бісмарк, що знав про шкідливі наслідки вживання пива, говорив: "Від пива робляться ледачими, дурними і безсилими".
    Ми вимагаємо припинити політику, спрямовану на споювання нації. Ми вимагаємо заборонити проведення пивних фестивалів в Україні, підвищити ціни на пиво, його рекламу та прирівняти до алкогольних виробів!
    Шлях України від розорення до процвітання - це шлях тверезої України!
    - Дмитро Булатов, ГО «Соціально відповідальне суспільство»
    - Юлія Солоха, координатор коаліції громадських організацій «За тверезу Україну»
    - Ігор Гриценко, в.о. голови громадської організації РУХ «ТВЕРЕЗА УКРАЇНА"
    


Які політичні сили Київщини є найбільш близькими вам?
Батьківщина (Всеукраїнське об'єднання)
Голос (Політична партія)
Європейська Солідарність (політична партія)
Наш Край (політична партія)
Опозиційна платформа - За життя
Радикальна партія О.Ляшка
Слуга народу (політична партія)
Сила і Честь (Політична партія І. Смєшка)
Інша партія
Жодна партія не є близькою мені