Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЗАЯВА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЩОДО СИТУАЦІЇ НАВКОЛО ПРОВЕДЕННЯ АЛКОГОЛЬНИХ ФЕСТИВАЛЕЙ НА СПОРТИВНИХ МАЙДАНЧИКАХ

16 вересня, 2013 р.

    Ми, громадські активісти вважаємо неприпустимим проведення в Києві «OktoberFEST 2013» - події, яка пропагує масове вживання пива. У день фізкультури та спорту (cвяткування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 року № 340/94) на стадіоні «Спартак» прямо на футбольному полі розгорнеться намет пивного фестивалю. Переконані, що цей захід – прояв небаченого блюзнірства та знущання над спортом і здоровим способом життя!
    Пивні фестивалі-алкотреші негативно впливають не лише на здоров'я і психологічний стан людей, але й провокують молодь обирати пияцтво замість занять спортом.
    Пивний фестиваль – це пряме залучення молоді до вживання пива, пропаганда життя на підпитку. Вживання пива молоддю, а це проміжний етап до вживання більш міцних алкогольних сумішей, як наслідок скочування молоді до пияцтва та алкоголізму.
    Загальновідомо, що головною причиною алкозалежності та пияцтва є споживання алкоголю - етилового спирту - не залежно від того, міститься він у пиві, вині або міцних спиртних напоях. Тому вживання пива є не менш шкідливим, ніж вживання будь-яких інших видів алкоголю.
    Вважаємо, що між вживанням пива і спортом немає нічого спільного. А намагання пивних компаній прив'язати образ успішної людини чи спортсмена-переможця до келиха пива – це чітко спланований маркетинговий хід, спрямований на просування цієї шкідливої та небезпечної продукції споживачам, а особливо молоді, яка є найбільш вразливою цільовою аудиторією пивного бізнесу.
    Доки влада – президент, народні депутати, уряд закриватимуть очі та продовжуватимуть орієнтуватися лише на економічні зиски від розвитку пивної та алкогольної галузі – українці продовжуватимуть спиватися та вимирати шаленими темпами. За статистикою щороку від причин пов'язаних із вживанням алкоголю помирає близько 100 тисяч українців.
    Такі заходи є проявом неповаги до українського народу, його майбутнього. А в умовах коли Україна займає 2 місце серед країн Європи та СНД за споживанням пива дітьми у віці 11-15 років, проведення цього і подібних заходів суперечить здоровому глузду.
    Не дарма Перший рейхсканцлер Німеччини Отто фон Бісмарк, що знав про шкідливі наслідки вживання пива, говорив: "Від пива робляться ледачими, дурними і безсилими".
    Ми вимагаємо припинити політику, спрямовану на споювання нації. Ми вимагаємо заборонити проведення пивних фестивалів в Україні, підвищити ціни на пиво, його рекламу та прирівняти до алкогольних виробів!
    Шлях України від розорення до процвітання - це шлях тверезої України!
    - Дмитро Булатов, ГО «Соціально відповідальне суспільство»
    - Юлія Солоха, координатор коаліції громадських організацій «За тверезу Україну»
    - Ігор Гриценко, в.о. голови громадської організації РУХ «ТВЕРЕЗА УКРАЇНА"
    


Ваша оцінка перспективи вступу України до ЄС:
5 років
10 років
20 років
Ніколи