Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Авіація: Єврокомісія пропонує скоротити шкідливі викиди

17 жовтня, 2013 р.

   
    Європейська Комісія запропонувала новий механізм, що дозволить скоротити викиди шкідливих газів в авіації. 16 жовтня Комісія спрямувала відповідні пропозиції до Ради ЄС та Європейського Парламенту.
    
    Суть пропозиції полягає в застосуванні так званої «Схеми торгівлі шкідливими викидами у Євросоюзі» (EU emissions trading system) до авіаційного транспорту. Відповідно до пропозиції Єврокомісії, схема має запрацювати з 1-го січня 2014 року.
    
    Її головна ідея полягає в тому, аби змушувати забруднювачів платити за шкідливі викиди та «купувати» квоти на перевищення норм у більш чистих компаній. У такий спосіб, скорочення викидів стане рентабельним, а збільшення викидів вестиме забруднювачів до додаткових витрат.
    
    За словами Конні Гедеґаард, Єврокомісара з боротьби проти змін клімату, викиди парникових газів в авіації ростуть дуже швидко. «Від 1990-го року вони подвоїлися», - додає вона. На думку Комісара, ЄС уже істотно знизив викиди парникових газів, і тепер до цього процесу має долучитися і авіаційний сектор.
    
    Якщо Рада ЄС та Європарламент підтримають пропозиції Єврокомісії, нова схема працюватиме в ЄС з 1 січня наступного року. Вона стосуватиметься перельотів між аеропортами держав-членів ЄС, а також держав-учасниць Європейського економічного простору (Норвегії та Ісландії). Вона також застосовуватиметься до перельотів між Євросоюзу та іншими країнами пропорційно дистанції, яку літак здійснює над територією ЄС чи країн Європейського економічного простору. Таким чином, нові норми стосуватимуться і авіаперевезень з України до ЄС та з ЄС до України.
    
    З 2020-го року, відповідно до домовленостей в рамках Міжнародної організації цивільної авіації, ця схема діятиме по всьому світу.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю