Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС і Канада завершили перемовини щодо торгівельної угоди

23 жовтня, 2013 р.

   
    18 жовтня Президент Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу та Прем’єр-міністр Канади Стивен Харпер досягли політичної згоди щодо ключових елементів Всеосяжної економічної і торгівельної угоди. Цій згоді передували місяці інтенсивних перемовин, що їх вели Європейський Комісар з торгівлі Карел Де Ґухт і Міністр торгівлі Канади Ед Фаст.
    
    Відтепер головні переговірники матимуть змогу продовжити цей процес та завершити узгодження усіх невирішених технічних питань.
    
    Коментуючи досягнення політичної згоди, Баррозу назвав торгівельну угоду з Канадою «вельми амбітною» і «далекосяжною». «Ця угода надасть компаніям з ЄС і Канади нові значні можливості за допомогою підвищення доступу на ринок товарів і послуг та наділення європейських інвесторів новими можливостями», – підкреслив Баррозу.
    
    Водночас Де Ґухт зазначив, що шлях до досягнення цієї згоди був дуже нелегким. «Останніми місяцями обидві сторони працювали дуже тяжко задля досягнення політичного прориву, який потрібен для позитивного результату, що буде вигідним для обох економік», – зазначив Єврокомісар.
    
    Всеосяжна економічна і торгівельна угода між ЄС та Канадою усуне понад 99% тарифів між двома економіками. Вона лібералізує торгівлю у сфері послуг, зокрема, що стосується фінансових послуг, телекомунікацій, енергетики і транспорту.
    
    Також у рамках угоди канадський сектор захисту інтелектуальної власності буде наближено до норм і стандартів ЄС. Окрім того, документ сприятиме поліпшенню захисту європейських сільськогосподарських товарів особливого географічного походження (відомих як «захищені географічні назви»).
    
    Очікується, що після запровадження угоди двостороння торгівля товарами і послугами зросте на 23% або 26 мільярдів євро. Також у Брюсселі сподіваються, що вона здатна активізувати зростання ВВП Євросоюзу на 12 мільярдів євро щороку.
    
    У 2012 році Канада була 12-м найважливішим торгівельним партнером ЄС. Натомість Євросоюз для Канади був другим за важливістю торгівельним партнером після США (згідно із даними 2011 року).
    
    Цей документ буде першою угодою про вільну торгівлю, укладеною між Європейським Союзом і країною «Великої вісімки».


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю