Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Спільна заява Президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея та Президента Європейської Комісії Жозе Мануела Баррозу щодо України

5 грудня, 2013 р.

    **************
    Позиція Європейського Союзу щодо рішення України тимчасово призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію, включно із положеннями про створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ), залишається чіткою. Пропозиція щодо підписання безпрецедентної Угоди про асоціацію, включно із ГВЗВТ, є й досі чинною. Це потребує необхідної політичної волі українського керівництва, рішучих дій і відчутного прогресу у виконанні умов, визначених у грудні 2012 року. Україна вже досягла важливого прогресу у цьому напрямі. Ми переконані, що підписання Угоди про асоціацію, включно із ГВЗВТ – найбільш амбітної угоди, яку ЄС коли-небудь пропонував, – надає найкращу з можливих підтримок економічній ситуації України, її курсу реформ та модернізації з метою побудови заможного та стабільного майбутнього для всіх українців. Євросоюз готовий бути більш відкритим та надавати більшу підтримку тим, хто прагне проводити реформи та модернізацію.
    Знаючи про зовнішній тиск, який чиниться на Україну, ми вважаємо, що короткострокові міркування не повинні пересилювати довгострокові вигоди, які принесе це партнерство. Однак Європейський Союз не змушуватиме Україну – або будь-якого іншого партнера – обирати між ЄС та іншими регіональними утвореннями. Україна має сама вільно вирішувати до яких зобов’язань вона прагне з Євросоюзом. Останніми днями українські громадяни знову показали, що вони повністю розуміють та приймають історичний характер європейської асоціації.
    У такий спосіб ми рішуче засуджуємо позицію Росії з цього питання та її дії у цьому напрямі. Угода про асоціацію, включно із ГВЗВТ, надає можливості нашим спільним сусідам розвивати сучасну, процвітаючу демократію, що ґрунтується на праві. Міцні відносини з Європейським Союзом не розвиваються за рахунок відносин між нашими партнерами на Сході та іншими їхніми сусідами, зокрема Росією. Східне партнерство сприймається як ініціатива, що здатна принести взаємну вигоду та проект, де всі ми залишаємося у виграші. Європейський Союз готовий надати Російський Федерації роз’яснення щодо обопільного позитивного впливу від збільшення торгівлі та обмінів з нашими сусідами, шануючи водночас суверенітет та незалежність наших східних партнерів та двосторонній характер Угоди про асоціацію, включно із ГВЗВТ.
    Європейський Союз очікує з нетерпінням на саміт Східного партнерства, що відбудеться поточного тижня у Вільнюсі. Він стане важливим моментом для підбиття підсумків щодо поточної ситуації та для того, аби просунутися далі у відносинах з нашими східними партнерами.
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю