Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС виділить 4 млн. євро на реалізацію проектів на кордоні України та Білорусі

6 грудня, 2013 р.

    Загальна сума інвестицій складе 12,5 млн. євро, з яких 4 млн. євро буде виділено на спільні проекти мешканців прикордонних областей України і Білорусі
    
    На конференції з питань територіальної співпраці, що відбулася 14 листопада в Житомирі, представники прикордонних областей України та Білорусі показали широку панораму життя регіону з його проблемами та викликами. Під час обговорення стало очевидно, що більшість завдань є спільними для всіх областей і, відповідно, вимагають спільного вирішення. «Існує велика кількість регіональних питань, відповіді на які можна знайти саме за допомогою транскордонної співпраці», – вважає Керівник групи експертів програми територіальної співпраці країн Східного партнерства (EaPTC) Олексій Сєкарєв. «Поряд із боротьбою з наслідками Чорнобильської аварії, до них відносяться також забруднення рік, управління спільними заповідними зонами, спільний менеджмент видобутку корисних копалин, освітні програми, працевлаштування, культурний обмін тощо», – говорить він.
    
    Особливістю цієї програми регіональної співпраці є її двовекторність: вона спрямована як на покращення побутових умов життя громадян, так і на активізацію співробітництва між державами на місцевому рівні. Як стверджує Олексій Сєкарєв, мета Євросоюзу полягає в тому, щоб за рахунок фінансування та підтримки двосторонніх проектів зблизити сусідні країни, аби вони думали про співпрацю, а не про конфронтацію. З огляду на місцеву практику та вже наявний досвід транскордонного співробітництва, самі регіони до такої роботи цілком готові і наразі потребують підтримки, яку пропонує ЄС.
    
    Заступник директора департаменту регіональної політики Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олександр Мельник вважає, що програма EaPTC створює «платформу для розв’язання регіональних проблем», в якій центральну роль відіграють самі регіони та їх мешканці. Цю точку зору поділяє і експерт програми з питань комунікацій Тетяна Деревянкіна, яка вбачає унікальність ініціативи в залученні громадян. Локалізованість проектів дозволяє спрямувати увагу на ті питання, що завдають значного клопоту на місцевому рівні, але не здобувають достатньої підтримки з боку столиці.
    
    Проекти, запроваджені за ініціативою громадянського суспільства, сприяють також налагодженню конструктивного діалогу із органами місцевого самоуправління. «Ініціювання та реалізація проектів громадськими організаціями відіграє надзвичайно важливу роль в побудові громадянського суспільства. В такій ситуації учасники відчувають особисту відповідальність за успіх спільної справи, а також готові більше контролювати дії органів місцевого самоуправління», – підкреслює експерт програми Любов Паливода.
    
    Центральними умовами для отримання гранту на реалізацію проекту будуть два показники: безпосередня користь для життя громадян та виразний транскордонний ефект, тобто вигода для учасників по обидва боки кордону. Саме останній фактор має стати рушійною силою плідної двосторонньої співпраці. Завдяки цьому такі ініціативи не лише покращать побут людей і сприятимуть економічному розвитку прикордонних областей, а й шляхом конкретної співпраці на локальному рівні зміцнять стосунки між країнами.
    
    Контекст
    
    Програми територіального співробітництва відкривають для країн Східного партнерства можливість визначати і разом вирішувати спільні завдання прикордонних територій, забезпечуючи тим самим сталий економічний та соціальний розвиток на місцевому рівні. Програма сприяння територіальному співробітництву країн Східного партнерства (EaPTC Support Programme) і охоплює чотири регіональні програми між прикордонними територіями: Азербайджан – Грузія, Вірменія – Грузія, Білорусь – Україна, Молдова – Україна. ЕаРТС має на меті зміцнення потенціалу місцевих і регіональних державних органів та організацій громадянського суспільства та відкриває країнам-сусідам нові можливості для отримання фінансування на реалізацію спільних економічних та соціально значущих проектів.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю