Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Громадяни Болгарії та Румунії можуть вільно працювати у всіх державах-членах ЄС

10 січня, 2014 р.

    У сьому річницю вступу Болгарії та Румунії до ЄС громадяни цих держав отримали право вільно працювати в будь-якій державі Євросоюзу без попереднього отримання дозволу на роботу. Нижче подано заяву Ласло Андор, Єврокомісара з працевлаштування, соціальних справ і політики залучення.
    
    Сьогодні (1 січня 2014 року) скасовано останні обмеження на вільний рух робочої сили з Болгарії та Румунії. Починаючи із сьогоднішнього дня громадяни Болгарії та Румунії отримали змогу повною мірою реалізувати своє право на працю у всіх державах-членах ЄС без попереднього отримання дозволу на роботу. Насправді, громадяни Болгарії та Румунії вже вільно працювали в 19-ти державах-членах Євросоюзу, що не застосовували перехідні положення з обмеження права на вільну працю для громадян названих країн. Окрім цього, болгари та румуни мають право вільно подорожувати та проживати у всіх державах-членах ЄС одразу після вступу своїх країн до Євросоюзу в 2007 році. В результаті цього понад 3 мільйони чоловік з Болгарії та Румунії уже проживають в інших державах-членах ЄС, і малоймовірно, що ця цифра значно зросте після зняття останніх обмежень на працю для працівників з Болгарії та Румунії.
    
    Вільне пересування людей є одним із наріжних каменів європейської інтеграції та спільного ринку ЄС. Це право - одне із найцінніших для європейців, з яких більше, ніж 14 мільйонів навчається, працює чи проживає в одній з інших держав-членів Європейського Союзу. Насправді, право на вільне пересування чи не найтісніше асоціюється з громадянством ЄС.
    
    Завершення трудових обмежень для болгарських та румунських працівників співпало з великим рівнем безробіття і процесом жорсткого коригування бюджету в багатьох європейських державах. У важкі часи мобільні громадяни ЄС дуже часто стають легкою мішенню: їх звинувачують у відбиранні робочих місць у місцевого населення або, навпаки, в зловживанні схемами соціальної допомоги.
    
    Насправді, дослідження постійно підтверджують переваги від вільного руху робітників для економіки приймаючої країни. Мобільні працівники доповнюють робітників приймаючої держави, допомагаючи усунути прогалини у навиках та нестачу робочої сили. Іншими словами, робітники з-за кордону, як правило, не забирають робочі місця у місцевого населення. Враховуючи те, що більша частина мобільних працівників з інших держав-членів ЄС знаходиться в працездатному віці, в порівнянні з структурою місцевого населення, вони часто мають вищі шанси на зайнятість та виступають в якості донорів до систем соціального забезпечення приймаючих країн.
    
    Початок нового року є хорошим часом, щоб поглянути вперед. Я твердо переконаний, що обмеження вільного пересування європейських робітників не є відповіддю на високий рівень безробіття чи врегулювання кризи. Навпаки, полегшення вільного руху робочої сили може відіграти свою позитивну роль у вирішенні проблеми безробіття та сприяти усуненню нерівностей між різними країнами ЄС. За нашими оцінками, на даний час існує близько 2 мільйонів незаповнених вакансій в Європейському Союзі. Саме тому Комісія поліпшує функціонування EURES, загальноєвропейської мережі з пошуку роботи, та публікує Огляд європейських вакансій, щоб кожний охочий працювати в іншій країні ЄС знав про наявні там робочі місця. Європейські інституції та держави-члени ЄС повинні разом працювати для багатого на робочі місця економічного відновлення й створення умов для інклюзивного росту.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю