Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ПЛАН ВРЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОЇ КРИЗИ В УКРАЇНІ - ПІДСУМКИ

27 січня, 2014 р.

    Представники Громадського форуму „Стратегія національної безпеки України” на прес-конференції в НСЖУ 27 січня 2014 року - оголосили свій план врегулювання ситуації в країні.
    
    Суддя Європейського суду з прав людини у відставці В. Буткевич; голова оргкомітету міжнародної науково-практичної конференції „Стратегія національної безпеки України”, екс-голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії; М. Маломуж; юрист, видавець, заступник Голови Держкомтелерадіо України (2004 – 2010 рр.) В. Шевченко; президент Міжнародної асоціації «Україна і світове українство», професор П. Кононенко розповіли, що до складу форуму увійшли відомі діячі науки, культури, дипломатичних кіл, духовенства, представники громадянського суспільства та інших прогресивних кіл України.
    
    Громадські активісти запевнили, що готові сприяти і за необхідності виступити координаторами переговорного процесу щодо врегулювання суспільно-політичної кризи в Україні: «Ми не маємо прямих інтересів до влади. Основними орієнтирами для нас є загальнолюдські цінності та перспектива подальшого розвитку незалежної держави».
    
    Представники форуму запропонували план врегулювання суспільно-політичної кризи в Україні.
    
    Ось його зміст.
    
    1. До початку проведення переговорів домовитися про негайне припинення силових дій із боку всіх учасників конфлікту в ім’я збереження життя і здоров’я людей та миру в суспільстві.
    
    Терміново провести розслідування фактів загибелі і зникнення громадян України та наруги над ними.
    
    Відвести війська спеціального призначення МВС по місцях їх дислокації, залишивши під охороною лише безпосередньо урядові будівлі.
    
    Припинити штучну ескалацію конфлікту з боку окремих угрупувань та будь-яких інсинуацій з боку різних політичних груп щодо введення надзвичайного стану в країні.
    
    Запровадити мораторій на застосування законів України, прийнятих 16 січня 2014 року, до їх скасування через невідповідність Конституції України і міжнародним договірним зобов’язанням України.
    
    Засудити дії влади та правоохоронних структур стосовно громадян України, особливо – молоді і студентів, які вийшли на мирні протести. Президенту України особисто вибачитися за такі дії перед людьми.
    
    2. Провести переговори зі всіма учасниками конфлікту та визначити умови і принципи проведення переговорів.
    
    3. Координаторам за участі авторитетних експертів з урахуванням позицій сторін підготувати проект Угоди про національне примирення.
    
    4. У проекті Угоди передбачити:
    
    – припинення дії законів України, прийнятих 16 січня 2014 року, що протирічать Конституції України та порушують основні права і свободи громадян України;
    
    – негайне звільнення з-під арешту та припинення кримінальних проваджень щодо всіх учасників акцій, відносно яких відсутні реальні докази протиправних дій;
    
    – визнання мирних масових заходів громадян України такими, що відповідають Конституції та законам України;
    
    – термінову відставку керівників правоохоронних органів, інших органів влади та їх структур, причетних до організації чи проведення репресивних акцій проти громадян України та штучної ескалації конфлікту;
    
    – проведення незалежного розслідування дій правоохоронців, суддів, всіх суб’єктів владних повноважень по відношенню до громадян України під час мирних акцій та притягнення їх до відповідальності на основі принципів і стандартів Стамбульського протоколу;
    
    – термінову відставку Кабінету Міністрів України та формування Уряду національної довіри;
    
    – термінове призначення на посади в МВС, СБУ, Генпрокуратуру та інші структури чесних, професійних, незалежних керівників, погоджених сторонами;
    
    – ініціювання через ВРЮ розгляд справ відносно суддів, які допустили порушення закону та притягнення їх до відповідальності, у тому числі – і кримінальної, в установленому законом порядку;
    
    – інші питання, погоджені сторонами.
    5. Провести переговори на „нейтральній” території (можливо – Український дім чи Будинок учителя), підписати сторонами Угоду про національне примирення та припинення акцій протесту.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю