Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Промова Штефана Фюле на дебатах щодо позиції ЄС у так званому референдумі в автономній республіці Крим

12 березня, 2014 р.

    Штефан Фюле
    Європейський Комісар з розширення та Європейської політики сусідства
    Кримський референдум: головна загроза стабільності кордонів у Європі
    Дебати щодо «Вторгнення Росії в Україну» під час пленарної сесії Європейського Парламенту
    Страсбург, 12 березня 2014 року
    Пане Президенте,
    Вельмишановні депутати Європейського Парламенту.
    Дуже приємно, що сьогодні серед нас також присутній Петро Порошенко та його делегація.
    У рамках наших дебатів я хотів би зупинитися на чотирьох питаннях.
    Щодо першого питання, то дозвольте сказати, що референдум, який відбудеться в Криму цієї неділі, багато в чому порушує міжнародне право – зокрема, у питанні державного суверенітету, недоторканості та територіальної цілісності України, а також її Конституції.
    Референдум становить головну загрозу стабільності кордонів у Європі. ЄС засуджує обставини та запропоновані питання, винесені на референдум. Ми розглядаємо їх як незаконні та нелегітимні, а результат референдуму – як недійсний.
    По-друге, зробімо все від нас залежне, аби допомогти російським лідерам не припуститися іще однієї жахливої помилки. Помилки, за яку, як вчить нас історія, їхні наступники будуть вибачатися, що вони вже робили у минулому. Помилки, що перетворить багатополярний світ на світ без полюсів, де діє лише одне правило, яке стверджує, що жодних правил не існує.
    По-третє, підтримаймо і допоможімо Україні не лише у її виваженій реакції, яку вона демонструвала до цього часу. Підтримаймо країну також у її намаганнях стати демократичною державою – з відповідальним урядом, вільною від корупції, справедливою для всіх, з активним залученням громадянського суспільства, країною, де права усіх громадян та меншин встановлені та гарантовані.
    Окрім того, запропонований російський проект закону, що передбачає ще простішу анексію іноземних територій на основі нібито ймовірної загрози російській меншині та за відсутності відповідного договору з державою-сусідкою, так само суперечитиме міжнародному праву і принципам. Однак йдеться не лише про Крим. Це є однією з найбільших проблем для Гельсінського процесу, яку ми коли-небудь бачили. Саме через це те, що наразі відбувається у Криму, є набагато ближчим до нас, аніж багато хто з нас та з вас готові усвідомити.
    По-четверте, не забуваймо про громадян Молдови і Грузії, а також багатьох інших жителів регіону Східної Європи, для яких цінності та принципи, на яких ґрунтується ЄС, є тим, до чого вони прагнуть.
    Насамкінець, Рада, Єврокомісія, а також, я дуже сподіваюся, і Європарламент після цих дебатів, теж будуть не лише принциповими, відповідальними та згуртованими у своїй готовності вжити конкретних заходів, але також єдиними у питанні пропозиції політичного діалогу з метою деескалації ситуації та пошуку мирного розв'язання конфлікту. Таким є шлях уперед.
    Дуже вам дякую!


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати