Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ щодо України (укр, & engl.)

17 березня, 2014 р.

    Брюссель, 17 березня 2014 року
    Рада міністрів ЄС схвалила такі висновки:
    «1. Рада рішуче засуджує проведення незаконного референдуму в Криму 16 березня щодо приєднання до Російської Федерації, який є безсумнівним порушенням Конституції України. ЄС не визнає незаконного «референдуму» та його результату. Також ЄС бере до відома проект рішення Венеціанської Комісії щодо цього «референдуму». Він пройшов за помітної присутності озброєних солдатів, в умовах залякування громадських активістів і журналістів, вимкнення українських телеканалів та перешкоджання здійсненню пасажирських перевезень в Крим та за його межі. Окрім того, у Криму були очевидні ознаки нарощування Росією своєї військової потужності, а також чітка відмова у доступі на півострів представників ООН і ОБСЄ та місій, що їх запросив уряд України. ЄС засуджує такі негативні тенденції, що безсумнівно порушують суверенітет і територіальну цілісність України.
    2. ЄС нагадує про заяву голів держав чи урядів ЄС, схвалену 6 березня. У ній йдеться про те, що перемовини між Україною та Росією – зокрема, через багатосторонні механізми, – мають розпочатися у найближчі кілька днів та принести результати у найкоротший проміжок часу. У зв’язку із подіями минулого тижня та через відсутність будь-яких результатів, Рада ЄС вирішила запровадити додаткові заходи, зокрема обмеження на подорожі та замороження активів. Ці заходи стосуються осіб, які є відповідальними за дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України чи загрожують їм, включаючи дії щодо майбутнього статусу будь-якої території, які суперечать Конституції України, а також щодо осіб та організацій, що пов’язані з ними.
    3. Європейський Союз готовий сприяти діалогу між Україною та Росією. Ми закликаємо Росію вдатися до кроків з деескалації кризи, негайно зменшити свої сили до докризової кількості та відвести їх до гарнізонів у відповідності до міжнародних зобов’язань. Також ми спонукаємо Росію розпочати прямі дискусії з урядом України та скористатися відповідними міжнародними механізмами для пошуку мирного і узгодженого розв’язання кризи – у повній відповідності до своїх дво- та багатосторонніх зобов’язань щодо шанування суверенітету і територіальної цілісності України. У зв’язку із цим, ЄС висловлює жаль з приводу того, що Раді Безпеки ООН, через вето Російської Федерації, не вдалося ухвалити резолюцію.
    4. Ще є час, аби повернути події назад. Існують можливості для уникнення подальшого негативного сценарію. Євросоюз готовий до конструктивного діалогу з усіма сторонами. ЄС залишається відданим меті розвитку відносин з Росією, що ґрунтуються на обопільному інтересі та шануванні міжнародного права. Рада висловлює жаль з приводу того, що дії Росії суперечать цим цілям. Вона закликає Російську Федерацію не робити кроків у напрямі анексії Криму, порушуючи міжнародне право.
    Будь-які подальші кроки Російської Федерації з дестабілізації ситуації в Україні призведуть до додаткових і далекосяжних наслідків у широкому діапазоні економічних сфер між ЄС та її країнами-членами з одного боку та Росією з іншого боку. Євросоюз закликає Росію повернутися до розвитку стратегічного партнерства з ЄС замість того, аби дипломатично і економічно ізолювати себе.
    5. Рада ЄС вважає, що існує термінова потреба в міжнародній присутності на місцях, по всій території України, зокрема в Криму. Рада підтримує швидке направлення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до України.
    6. Рада ЄС вітає пропозицію Європейської Комісії щодо тимчасового усунення митних зборів на український експорт до ЄС та з нетерпінням очікує швидкого схвалення цієї пропозиції. Вона також з нетерпінням чекає на підписання політичних положень Угоди про асоціацію, що відбудеться 21 березня в Брюсселі, та підтверджує своє рішення рухатися до підписання та завершення всіх процедур щодо решти частин Угоди, які, разом з політичними положеннями, являють собою єдиний інструмент. Ці кроки підтвердять вільне та суверенне рішення України досягти своєї політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським Союзом.
    7. Європейський Союз готовий підтримувати Україну та рішуче налаштований надати потужну фінансову підтримку для її економічної та фінансової стабілізації, відповідно до пакету допомоги України, що його представила Європейська Комісія. Ми рішуче налаштовані швидко його реалізувати. Рада ЄС спонукає Європейський інвестиційний банк продовжити свої операції в Україні. Підтримка МВФ буде вкрай важливою для уможливлення допомоги від Європейського Союзу, адже сьогодні безпосереднім пріоритетом є відновлення макроекономічної стабільності через здорову фіскальну і монетарну політику та політику обмінного курсу. Водночас ми ще раз наголошуємо на своєму заклику до уряду України негайно розпочати амбітний комплекс структурних реформ, зокрема для боротьби проти корупції та підвищення прозорості фіскальних видатків.
    8. ЄС також підтвердив свою готовність продовжувати допомагати Україні в забезпеченні її енергопостачання через подальшу диверсифікацію, зростання енергоефективності та ефективні сполучення з Європейським Союзом.
    9. Європейський Союз вітає зважену відповідь, що її наразі демонструє Україна. ЄС знову закликає українську владу здійснювати інклюзивний процес, продовжувати зусилля для забезпечення вільних та чесних виборів і просувати конституційну реформу. Всі порушення прав людини та насильницькі дії мають бути належним чином розслідувані; слід також прискорити заходи щодо боротьби з безкарністю. У цьому контексті ЄС з нетерпінням очікує якнайшвидшого створення Міжнародної дорадчої панелі Ради Європи. ЄС також закликає українську владу продовжити шукати порозуміння з усіма регіонами України та з усіма групами населення і забезпечити повний захист прав осіб, що належать до національних меншин, спираючись на експертну підтримку Ради Європи та ОБСЄ. Вона також підтримує рішення Ради Європи, що попросила Дорадчий комітет з Рамкової конвенції про захист національних меншин провести огляд ситуації національних меншин в Україні.
    10. Рада ЄС підтверджує рішучу налаштованість ЄС посилити міжлюдські контакти між громадянами Європейського Союзу та Україною, зокрема через процес візової лібералізації, відповідно до погоджених умов у рамках Плану дій з візової лібералізації».
    Foreign Affairs Council Conclusions on Ukraine
    Foreign Affairs Council meeting, Brussels, 17 March 2014
    The Council adopted the following conclusions:
    “1. The Council strongly condemns the holding of an illegal referendum in Crimea on joining the Russian Federation on 16 March, in clear breach of the Ukrainian Constitution. The EU does not recognise the illegal “referendum” and its outcome. It also takes note of the draft opinion of the Venice Commission on this “referendum”. It was held in the visible presence of armed soldiers under conditions of intimidation of civic activists and journalists, blacking out of Ukrainian television channels and obstruction of civilian traffic in and out of Crimea. Furthermore, there have been clear signs of increasing Russian military build-up in Crimea as well as denial of access to the peninsula to UN and OSCE representatives and missions invited by the government of Ukraine. The EU deplores these further negative developments, which are in clear violation of Ukraine's sovereignty and territorial integrity.
    2. The Council recalls the statement of the EU Heads of State and Government of 6 March which set out that negotiations between Ukraine and Russia needed to start within a few days, including through multilateral mechanisms, and produce results within a limited timeframe. In light of the developments of last week, and in the absence of any such results, the Council has decided to introduce additional measures, including travel restrictions and an asset freeze against persons responsible for actions which undermine or threaten the territorial integrity, sovereignty and independence of Ukraine, including actions on the future status of any part of the territory which are contrary to the Ukrainian Constitution, and persons, and entities associated with them.
    3. The European Union remains ready to support facilitating dialogue between Ukraine and Russia. We urge Russia to take steps to de-escalate the crisis, immediately withdraw its forces back to their pre-crisis numbers and garrisons in line with its international commitments, begin direct discussions with the government of Ukraine and avail itself of all relevant international mechanisms to find a peaceful and negotiated solution, in full respect of its bilateral and multilateral commitments to respect Ukraine's sovereignty and territorial integrity. In this respect, the EU regrets that the UNSC was not able to adopt a resolution, owing to a veto by the Russian Federation.
    4. There is still time to reverse current developments. Opportunities exist to avoid a negative spiral. The EU is ready for a constructive dialogue with all sides. The EU remains committed to the objective of developing the EU-Russia relationship, based on mutual interest and respect for international law. The Council regrets that Russia’s actions contradict these objectives. The Council urges the Russian Federation not to take steps to annex Crimea in violation of international law.
    Any further steps by the Russian Federation to destabilise the situation in Ukraine would lead to additional and far-reaching consequences for relations in a broad range of economic areas between the European Union and its Member States, on the one hand, and the Russian Federation, on the other hand. The European Union calls on Russia to return to developing a strategic partnership with the EU instead of isolating itself further diplomatically and economically.
    5. The Council considers that there is an urgent need for an international presence on the ground throughout Ukraine, including in Crimea. The Council supports the swift deployment of an OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine.
    6. The Council welcomes the Commission's proposal for temporarily removing customs duties on Ukrainian exports to the EU and looks forward to its swift adoption. It furthermore looks forward to the signing of the political provisions of the Association Agreement on 21 March in Brussels and confirms its commitment to proceed to the signature and conclusion of the remaining parts of the Agreement which together with the political provisions constitute a single instrument. These steps will confirm Ukraine's free and sovereign decision to pursue Ukraine's political association and economic integration with the European Union.
    7. The European Union is ready to stand by Ukraine and committed to provide strong financial support to its economic and financial stabilisation, as presented by the European Commission in its assistance package to Ukraine which we are committed to implement rapidly. The Council encourages the EIB to continue its operations in Ukraine. IMF support will be critical to enabling assistance from the European Union as the immediate priority is to restore macroeconomic stability through sound fiscal, monetary and exchange rate policies. At the same time, we reiterate our call on the Ukrainian government to launch urgently an ambitious set of structural reforms, including notably the fight against corruption and enhancing transparency of fiscal expenditure.
    8. The EU also confirmed its readiness to continue to assist Ukraine in securing its energy supply through further diversification, enhanced energy efficiency, and effective interconnections with the European Union.
    9. The European Union commends the measured response shown so far by Ukraine. The EU again encourages the Ukrainian authorities to implement an inclusive process, to pursue their efforts to ensure free and fair elections and to advance constitutional reform. All human rights violations and acts of violence need to be properly investigated and measures need to be stepped up to combat impunity. In this context, the EU looks forward to the early establishment of the Council of Europe International Advisory Panel. The EU also calls on the Ukrainian authorities to continue to reach out to all Ukrainian regions and population groups and to ensure the full protection of the rights of persons belonging to national minorities, drawing on the expertise of the Council of Europe and the OSCE. It also supports the Council of Europe tasking of its Advisory Committee for the Framework Convention for the Protection of National Minorities to review the situation of national minorities in Ukraine.
    10. The Council reiterates the EU's commitment to enhance people-to-people contacts between the citizens of the European Union and Ukraine, i.a. through the visa liberalisation process, in line with agreed conditions in the framework of the Visa Liberalisation Action Plan.”


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю