Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Єврокомісія прагне спростити візові процедури для громадян з країн з-поза меж ЄС

2 квітня, 2014 р.

    Багато громадян з країн, що не входять до складу ЄС, часто зіштовхуються з громіздкими, затяжними та дорогими візовими процедурами. Пропозиції, що їх сьогодні представила Європейська Комісія, покликані відчутно скоротити і полегшити візові процедури для охочих здійснювати короткострокові подорожі до ЄС. Також їхня мета – сприяти заощадженням, скоротити бюрократію та зберегти належний рівень безпеки.
    Коментуючи нові пропозиції, Європейський Комісар з внутрішніх справ Сесілія Мальмстрьом зазначила, що вони значно полегшить візові процедури для тих, хто здійснюватиме короткострокові подорожі до ЄС. «Завдяки цим пропозиціям ми очікуємо у наступні роки на серйозне збільшення кількості подорожан», – підкреслила Мальмстрьом.
    Своєю чергою, Європейський Комісар з промисловості і підприємницької діяльності Антоніо Таяні переконаний: зміни, передбачені пропозиціями, допоможуть туристичному сектору ЄС впоратися із очікуваним збільшенням потоку туристів у Європу. «Туризм – рушій економічного зростання Європи, який є найважливішим бастіоном європейської економіки у часи кризи», – відзначив Таяні.
    Згідно із нещодавнім дослідженням, у 2012 році через громіздкі візові процедури ЄС «втратив» 6,6 млн. потенційних подорожан з шести країн з найбільшою кількістю мандрівників (йдеться, зокрема, про Китай, Індію, Росію, Саудівську Аравію, Південну Африку та Україну). Окрім того, більш гнучкі візові правила здатні збільшити подорожі лише самих громадян цих шести країн до держав Шенгенської зони на 30%-60%.
    Водночас збільшення туристичного потоку може принести додатково 130 млрд. євро протягом 5 років у вигляді витрат на туристичні поїздки, проживання в готелях, транспортні видатки, розваги, здійснення покупок тощо. Окрім того, у туристичному секторі може з'явитися додатково 1,3 млн. робочих місць.
    У такий спосіб Європейська Комісія пропонує такі важливі зміни до візових правил:
    - Спростити заявки на отримання візи для короткострокових подорожей з метою задоволення попиту, що зростає.
    - Створити чіткий набір процесуальних норм і пришвидшити процес. Пропонується, зокрема, скоротити терміни обробки і прийняття рішення про видачу візи з 15 до 10 днів. Водночас максимальний кінцевий строк для подання заявки на візу буде збільшено з трьох до шести місяців перед очікуваною поїздкою.
    Також буде скорочено та зроблено вичерпним список супровідних документів для отримання візи; будуть скасовані дорогі обов’язкові медичні страховки для подорожей.
    - Активізувати консульську співпрацю. Згідно з пропозицією, якщо країна-член ЄС, відповідальна за видачу візи, не представлена у країні, що не є членом ЄС і у якій подається заявка на отримання візи, прохач матиме право звернутися до будь-якого консульства, що присутнє у його/її країні.
    - Полегшити здійснення повторних візитів. Це стосується отримання мультивізи на три і п’ять років. Цією перевагою зможуть скористатися подорожани, дані яких зареєстровані у так званій Візовій інформаційній системі та які раніше отримували щонайменше дві візи протягом останніх 12 місяців.
    - Створити так звану мандрівну візу. ЇЇ введення, згідно із пропозицією, передбачає можливість знаходитися на території Євросоюзу до одного року за умови перебування в одній країні-члені не більше 90 днів протягом 180-денного періоду.
    Такий тип візи, на думку Єврокомісії, отримуватимуть насамперед артисти, які дають концерти у країнах Шенгенської зони протягом тривалого періоду. Також на таку візу можуть розраховувати інші мандрівники – зокрема, прості туристи, дослідники і студенти, які бажають проводити більше часу у Європі.
    Пропозиції Європейської Комісії мають бути схвалені Радою ЄС і Європейським Парламентом. Очікується, що найраніше це може статися у 2015 році.
    Більше інформації:
    Докладніше про пропозиції Європейської Комісії
    Пропозиція щодо норми, яка регулює Візовий кодекс ЄС
    Пропозиція щодо норми, якою передбачається створення мандрівної візи
    Огляд візової статистики


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю