Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Європарламент підтримав пропозицію щодо зниження митних зборів для українського імпорту

4 квітня, 2014 р.

    Завдяки пропозиції, що її у четвер підтримав Європейський Парламент, буде скасовано 98% митних зборів на продукцію, за яку українські експортери сплачують на кордоні з ЄС. Цей односторонній захід стимулюватиме зростання економіки України, заощаджуючи її виробникам і експортерам 487 млн. євро щороку.
    Коментуючи рішення Європарламенту, Павел Залевські (представник Європейської народної партії), відзначив, що у такий спосіб депутати «підтримали європейський шлях України на довгі роки». «Це наш перший шанс продемонструвати нашу підтримку на практиці, допомогти Україні у часи економічної кризи, коли країна опинилася під загрозою скорочення валютних резервів і тиску з боку Кремля, – відзначив Залевські. – У той час як Путін зачиняє російські ринки для українського експорту, ми їх відчиняємо».
    Європейський Парламент підтримав його пропозицію, віддавши за неї 531 голос. 88 депутатів проголосували проти пропозиції, 20 – утрималися.
    Які тарифи буде зменшено?
    Цей односторонній торговельний захід, який, як очікується, запрацює з травня, скасує 94,7% тарифів ЄС, що наразі стягуються з імпорту промислових товарів з України. Також за допомогою нього зменшаться тарифи на решту невеличку кількість промислових товарів.
    Окрім того, цим заходом передбачено скасування тарифів на понад 80% експорту сільськогосподарської продукції України. Водночас ЄС обмежить кількість «чутливої» продукції – зокрема, зернових, свинини, яловичини, курятини та обробленої харчової продукції, – які можуть імпортуватися безмитно, щоб не завдавати шкоди інтересам виробників цієї продукції з ЄС.
    Тимчасовий і односторонній захід
    Торговельні «преференційні» заходи ЄС не зобов’язують Україну діяти навзаєм і скасовувати свої власні митні збори на імпорт з ЄС. Однак вони не передбачають їхнє підняття.
    Імпорт з України повинен буде відповідати правилам Євросоюзу щодо маркування походження товару. У такий спосіб українська влада повинна буде гарантувати, що товари з інших країн, замасковані під українські, не потраплять до ЄС через територію України.
    Цей захід також дозволяє ЄС поновити тарифи, якщо імпорт з України надходитиме на ринок Євросоюзу у кількості, що викликає – або здатна викликати – серйозні труднощі для європейських виробників аналогічних товарів.
    Застосування заходу розпочнеться з дати його остаточного схвалення до 1 листопада 2014 року, або до набуття чинності Угоди про асоціацію, включно із глибокою і всеосяжною зоною вільної торгівлі, яка передбачає двосторонню лібералізацію торгівлі.
    Наступні кроки
    Цей захід потребує формального схвалення Ради міністрів ЄС. Водночас Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Кетрін Ештон заявила, що преференції «почнуть застосовуватися за кілька тижнів».


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю