Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Сьогодні Європарламент прийняв жорстку резолюцію щодо Росії

18 вересня, 2014 р.

    Резолюція: Європарламент вітає ознаки надії на мир в Україні і закликає ЄС дати відсіч Росії
    Європейський Парламент вітає ознаки надії на мир в Україні та нещодавно ратифіковану Угоду про асоціацію між ЄС і Україною. Водночас європейські депутати висловлюють переживання щодо справжніх намірів Росії у так званій «гібридній війні», яку вона веде на Донбасі. Окрім того, парламентарі закликали ЄС дати відсіч Росії та збільшити підтримку європейських фермерів, уражених торговельним ембарго Росії. На цьому наголошується у резолюції, ухваленій Європарламентом 18 вересня.
    Депутати привітали закони України про амністію та надання спеціального статусу спірним територіям Донецьку і Луганську, що їх було ухвалено Верховною Радою 16 вересня. Вони назвали ці закони «важливим внеском у деескалацію ситуації».
    Договір між ЄС і Україною не змінюватимуть
    Попри тиск Росії, Угода про асоціацію, включно із ГВЗВТ, між ЄС і Україною, що її було одночасно ратифіковано українським і європейським парламентами 16 вересня, «не може і не буде змінена», наполягають у Європарламенті. У зв’язку із цим європейські депутати закликали країни-члени ЄС поспішно рухатися у напрямі ратифікації цієї Угоди власними парламентами.
    Також парламентарі привітали підписання договору про припинення вогню у Мінську. Водночас вони засудили порушення цього договору з боку російських військ і сепаратистів. Євродепутати висловили хвилювання, що припинення вогню «може слугувати приводом для російських військ для перегрупування з метою продовження наступу».
    Санкції Євросоюзу мають бути посилені
    Європейський Парламент підтримав останні санкції ЄС проти Росії. Своєю чергою, російські контрсанкції євродепутати розцінюють як «необґрунтовані». Вони закликають ЄС розглянути можливість вилучення Росії зі співпраці у ядерній сфері та з системи міжнародних розрахунків SWIFT.
    Парламентарі привітали рішення Франції заморозити постачання Росії універсальних кораблів-вертолітоносців «Містраль». У зв’язку із цим вони закликали країни-члени ЄС наслідувати приклад Франції, що стосується експорту, на який не було накладено санкцій ЄС, – особливо зброї та товарів подвійного призначення.
    Також європейські депутати закликали Євросоюз скасувати заплановані угоди з Росією, що стосуються енергетичного сектору, включаючи побудову газопроводу «Південний потік».
    Вони підкреслили важливість проведення «незалежного, швидкого та повного розслідування» падіння літака Малайзійських авіаліній МН17, що делеговано нідерландській стороні. Усі винні в авіакатастрофі повинні бути притягнуті до відповідальності, йдеться у резолюції.
    Однак у Європарламенті наполягають на політичному, не збройному, шляхові розв’язання конфлікту. У зв’язку із цим депутати звернули увагу, що, у випадку покращення ситуації в Україні, санкції ЄС можуть бути переглянуті. Вони також закликали Євросоюз сприяти діалогу між Україною та Росією.
    Більше грошей для фермерів ЄС, які постраждали від російського ембарго
    Бюджет із заходів ЄС, що компенсують вплив на фермерів Євросоюзу російської заборони на здійснення торговельних операцій, має бути збільшено; у перелік заходів, своєю чергою, має бути внесено більша кількість продуктів, наполягають у Європарламенті. Також парламентарі закликали ЄС до сприяння продажу європейських сільськогосподарських продуктів на альтернативних ринках для уникнення перенасичення ринку Євросоюзу. Ці гроші мають надходити із фондів ЄС, відмінних від сільськогосподарських, адже криза «насамперед має полічений характер», підкреслюється у резолюції.
    Заклик до звільнення співробітника естонської контррозвідки
    Парламентарі засудили викрадення співробітника естонської контррозвідки з території Естонії. Вони закликали Росію «негайно звільнити Естона Кохвера та гарантувати його безпечне повернення в Естонію». Окрім того, вони засудили викрадення та брутальне вбивство у Луганську Почесного Консула Литви Миколи Зеленця.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю