Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЄС збільшує гуманітарну допомогу та допомогу для відновлення Україні до 32 млн. євро

14 листопада, 2014 р.

    Європейська Комісія збільшує свою гуманітарну допомогу та допомогу для відновлення Україні. Вона потрібна насамперед для задоволення нагальних потреб вразливих груп населення і населення, ураженого конфліктом на Сході України.
    
    «Європейський Союз готовий збільшити свою допомогу населенню, ураженому конфліктом, як частина загальної допомоги Україні, – підкреслила Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Моґеріні. – Ми також не повинні забувати про спільноти, які приймають у себе тих, хто тікає від конфлікту, демонструючи високий рівень солідарності з внутрішньо переміщеними особами. Заходи зі зміцнення довіри між цими двома групами є край важливими для зміцнення українського суспільства у цілому».
    
    ЄС надає додаткові 3,3 млн. євро для допомоги найуразливішим групам населення, які постраждали від чинного конфлікту у східній Україні, для задоволення їхніх базових потреб та підготовки до прийдешньої зими. У такий спосіб від початку кризи гуманітарне фінансування Єврокомісії збільшилося до 11,05 млн. євро. Ця допомога має задовольнити найбільш гострі потреби населення за допомогою, зокрема, надання притулку, їжі та непродовольчої допомоги, захисту і послуг із підтримки здоров’я.
    
    Також Єврокомісія виділяє 4,5 млн. євро. Їхня мета – задовольнити інтеграційні потреби та потреби, пов’язані із поверненням, внутрішньо переміщених осіб та спільнот, які їх приймають; також ці кошти слугуватимуть для зміцнення довіри між ними. Особлива увага надається підтримці розвитку невеликих проектів спільнот (шкіл, медичного устаткування) для зняття напруження. Окрім того, гроші покликані сприяти залагодженню суперечок за допомогою всеохопного діалогу спільноти.
    
    «Тисячі представників вразливих груп мирного населення зіштовхнулися з гуманітарною кризою через бойові дії, особливо у часи наближення зими. Наше нове фінансування допоможе їм на місяці уперед. Також потрібно, аби усі сторони конфлікту дотримувалися норм Міжнародного гуманітарного права та гарантували безперешкодний доступ гуманітарної допомоги до людей, які цього потребують, – підкреслив, своєю чергою, Європейський Комісар з гуманітарної допомоги та антикризового управління Христос Стіліанідес.
    
    Контекст
    
    Гуманітарна ситуація у Донецькій і Луганській областях залишається критичною. Результатом кризи у цих регіонах стали серйозні руйнування інфраструктури, систем електро- та водопостачання. Населення, уражене конфліктом, невідкладно потребує притулку, продовольства, води та засобів санітарії. Також пряма допомога важлива для стабілізації життя внутрішньо переміщених осіб та спільнот, які їх приймають, гарантування доступу до джерел існування та сприяння залагодженню конфліктних ситуацій. Попри домовленості про припинення вогню, досягнуті 5 вересня, бойові дії у деяких частинах Донецької та Луганської областей призвели до переміщення великої кількості населення у межах країни та за кордон. Повідомляється про понад 440 тис. внутрішньо переміщених осіб; 488 тис. – виїхали до сусідніх країн. Щодня надходять повідомлення про серйозні порушення перемир’я, згода щодо якого була досягнута у вересні. Окрім того, у деяких частинах Донецької і Луганської областей інтенсифікувалися артилерійські обстріли – що лише поглиблює кризу.
    
    20 жовтня Верховна Рада України ухвалила закон, що надає юридичні гарантії та забезпечує тимчасово переміщених осіб належною реєстрацією. Водночас потребує окремого вирішення низка питань, пов’язаних із податками. Це важливо для забезпечення ефективного надання гуманітарної допомоги.
    
    Разом країни-члени ЄС та Європейська Комісія надали гуманітарної допомоги та допомоги для відновлення на суму у 73 млн. євро. Йдеться, зокрема, про надання притулку для переміщених осіб, медичної допомоги для поранених і хворих, їжі, води, засобів санітарії та невідкладної допомоги тим, хто цього потребує. Окрім того, від лютого поточного року в регіоні працюють експерти з надання гуманітарної допомоги від Єврокомісії. Їхнє завдання – слідкувати за ситуацією та гарантувати вчасне та скоординоване надання допомоги ЄС.
    
    Наразі ЄС розгортає в Україні свою місію із громадянського захисту. Вона займається оцінкою ситуації на місці та допомагає українській владі розвивати свій потенціал екстреного реагування та готуватися до зими.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю