Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС підписав угоду з Україною про започаткування з 1 грудня Консультаційної місії для сприяння реформі сектору цивільної безпеки в Україні

18 листопада, 2014 р.

    Рада ЄС вирішила створити з 1 грудня Консультаційну місію для сприяння реформі сектору цивільної безпеки в Україні (EUAM Ukraine). Початковий мандат місії розрахований два роки. EUAM Ukraine допомагатиме українській владі у проведенні реформи сфери цивільної безпеки, включаючи поліцію та верховенство права.
    Також Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Моґеріні та Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підписали Угоду про статус місії (SOMA) між ЄС і Україною. Цей документ дозволить місії здійснювати свою діяльність в Україні як належне та підготує її до запровадження з 1 грудня.
    «Відповідаючи на прохання України, консультаційна місія допоможе у реформування українського сектору цивільної безпеки, включаючи поліцію та служби цивільної безпеки, прокуратуру і суди, – підкреслила Моґеріні, коментуючи сьогоднішнє рішення. – Експерти ЄС працюватимуть заради створення ефективних і надійних інституцій цивільної безпеки у рамках демократичного контролю. Як і Угода про асоціацію, Угода про статус місії є ще одним виявом наших спільних зусиль заради проведення справжнього процесу реформ в Україні».
    Місія надаватиме поради щодо розвитку стратегії реформ, планування конкретних кроків та структури нагляду за їх впровадженням. Під час своєї діяльності EUAM Ukraine керуватиметься принципами шани до прав людини, ґендерними питаннями і питаннями боротьби проти корупції. Експерти ЄС працюватимуть разом зі своїми колегами у різних органах України. Також метою місії ЄС забезпечити координацію і згуртованість з іншими зусиллями ЄС, а також з ОБСЄ та іншими міжнародними партнерами.
    EUAM Ukraine – неозброєна цивільна місія, що не має виконавчих повноважень. Її штаб-квартира знаходиться у Києві. Місія була започаткована у липні 2014 року, коли розпочала роботу її передова команда. Очолює EUAM Ukraine Кальман Міжей. Бюджет місії на перші 12 місяців її роботи становитиме 13,1 млн. євро.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю