Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС виділить 55 мільйонів євро на підтримку децентралізації та реформ регіональної політики в Україні

28 листопада, 2014 р.

    Сьогодні Йоганнес Ган, Європейський комісар з розширення і Європейської політики сусідства, та Валерій Пятницький, Виконуючий обов’язки Міністра економічного розвитку і торгівлі України, підписали фінансову угоду, яка започаткує нову програму «Підтримка регіональної політики України». Програма сприятиме децентралізації та підтримуватиме реформу регіональної політики України. На ці цілі буде виділено 55 млн. євро. Ці кошти будуть спрямовані на впровадження Державної стратегії регіонального розвитку до 2020, яка була ухвалена урядом України 6 серпня поточного року.
    Коментуючи підписання угоди, Йоганнес Ган, зокрема, наголосив: «Так сталося, що моя перша фінансова угода з Україною стосується близької мені теми. Як колишній Єврокомісар з регіональної політики, я усвідомлюю важливість цієї сфери для конкурентоспроможності і процвітання будь-якої країни. Цією угодою ЄС підтримає децентралізацію та реформи регіональної політики України. Кошти ЄС сприятимуть реалізації всіх трьох завдань Державної стратегії регіонального розвитку України до 2020 року – зокрема, підвищенню конкурентоспроможності регіонів, територіальній соціально-економічній інтеграції та ефективному державному управлінню у сфері регіонального розвитку».
    Підтримка регіональної політики України сприятиме поліпшенню законодавства у сфері регіональної політики, забезпеченню стабільного та передбачуваного фінансування регіонів і міст, фінансовій автономності місцевих органів самоврядування, більшій конкурентоздатності регіонів та соціально-економічній інтеграції. Кошти надійдуть до українського бюджету в 4 етапи, з 2015 до 2018 року.
    Контекст
    Регіональний розвиток є пріоритетом співпраці України та ЄС упродовж останніх шести років. ЄС підтримує регіональну політику в Україні через низку програм і проектів. Програма «Підтримка регіональної політики України» є новим проектом, який реалізуватиметься через бюджетну підтримку, технічну допомогу та проекти Twinning спільно з адміністраціями країн-членів ЄС.
    Регіональна політика також стала однією з найбільш важливих сфер у ЄС. Вона принесла значні результати у сфері інфраструктури, створення нових робочих місць, інновацій та зменшення нерівності між різними європейськими регіонами. Політика згуртованості, яка є частиною регіональної політики, відіграла ключову роль для 12 країн-членів, які приєднались до ЄС у 2004 та 2007 роках. Витрати на регіональну політику становлять 45% від загального бюджету ЄС за 2014 рік.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю