Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Сьогодні Європейська Комісія оголосила про створення Інвестиційного плану на суму у 315 млрд. євро.

28 листопада, 2014 р.

    Його мета – відновлення зростання європейської економіки та повернення більшої кількості людей на роботу.
    
    Інвестиційний план складається з трьох основних частин:
    
    заснування нового Європейського фонду стратегічних інвестицій (ЄФСІ) з гарантованими державними коштами задля мобілізації щонайменше 315 млрд. євро додаткових інвестицій протягом наступних трьох років (2015 – 2017);
    створення надійного портфелю проектів у розробці в поєднанні з програмою допомоги для спрямування інвестицій туди, де вони найбільш потрібні;
    амбітна Дорожня карта зі збільшення інвестиційної привабливості Європи та усунення регуляторних перешкод.
    За оцінками Європейської Комісії, запропоновані заходи загалом можуть додати 330 – 410 млрд. євро до ВВП ЄС протягом найближчих трьох років і створити до 1,3 млн. нових робочих місць.
    
    Коментуючи створення Плану, Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер відзначив, зокрема, що, чим більше Європа інвестуватиме, тим більш заможною вона буде і створюватиме більше робочих місць. «Інвестиційний план, запропонований сьогодні у тісній співпраці з Європейським інвестиційним банком, – амбітний новий шлях збільшення інвестицій без нових боргів, – підкреслив Юнкер. – Наразі саме час інвестувати у наше майбутнє, у найбільш стратегічні галузі Європи – зокрема, енергетику, транспорт, широкосмугову мережу, освіту, дослідження та інновації».
    
    Новий Інвестиційний план ґрунтуватиметься на трьох стандартах:
    
    Мобілізація додаткових фінансів для інвестицій.
    Протягом наступних трьох років (2015-2017) Інвестиційний план залучить в реальну економіку державних і приватних інвестицій на суму у щонайменше 315 млрд. євро. У такий спосіб у партнерстві з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) буде створено Європейський фонд стратегічних інвестицій. Він діятиме на гарантії у 16 млрд. євро з бюджету ЄС та 5 млрд. євро від ЄІБ. Фонд зосереджуватиме свою увагу на інвестиціях у інфраструктуру, широкосмугові та енергетичні мережі, транспортну інфраструктуру в промислових центрах, освіту, дослідження та інновації, відновлювану енергетику та малі і середні підприємства. Окрім того, протягом наступних трьох років (2015-2017) планується залучити 20 і 35 млрд. євро додаткових інвестицій у реальну економіку.
    
    Надійний портфель проектів у розробці в поєднанні з технічною допомогою для спрямування коштів туди, де вони потрібні.
    Інвестиційний план дозволить фінансам дістатися реальної економіки за допомогою створення прозорого каналу. Він визначатиме вагомі проекти на рівні ЄС та надаватиме необхідну технічну допомогу для підтримки процесу обрання і структурування проектів, а також для використання більшої кількості інноваційних фінансових інструментів.
    
    Європейська Комісія та ЄІБ також створять потужну програму технічної допомоги, що дозволить визначати проекти та робити їх привабливішими для приватних інвесторів.
    
    Дорожня карта подолання бар’єрів для інвестицій.
    Інвестиційний план міститиме Дорожню карту для усунення секторальних положень і норм, які перешкоджають здійсненню інвестицій.
    
    Задля поліпшення бізнесового середовища та фінансових умов, План зосереджуватиметься, зокрема, на створенні Союзу ринку капіталів задля надання капіталу для малого і середнього бізнесу та довготривалих проектів.
    
    Пріоритет надаватиметься усуненню регуляторних і нерегуляторних бар’єрів. Ці бар’єри існують у всіх важливих сферах, включаючи енергетику, телекомунікації, цифрові технології і транспорт, а також бар’єри у сфері послуг і товарних ринках.
    
    Єврокомісія заохочує Європейський Парламент і Європейську Раду, зустріч якої відбудеться у грудні, схвалити Інвестиційний план для Європи.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю