Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Йоганнес Ган: Євросоюз і надалі підтримуватиме Україну

1 грудня, 2014 р.

    Після свого повернення з України Європейський Комісар з розширення і Європейської політики сусідства Йоганнес Ган сказав медіа таке:
    «Я відвідав Україну з нагоди першої сесії новообраної Верховної Ради – першого парламенту, який має більшість, достатню для здійснення реформ.
    Після значущого року ми взяли до відома проведення вільних і справедливих президентських і парламентських виборів в Україні. Новий уряд має дуже велику більшість.
    У мене була можливість поговорити з провідними особистостями з ключових партій, включаючи опозицію. Проєвропейський курс країни є чітким – так само як і воля до здійснення реформ, зокрема з децентралізації.
    Суспільство, виборці, а також ті, хто ризикував своїм життям на Майдані, зараз сподіваються на виконання обіцянок.
    Усі – політики і громадянське суспільство – знають, що країна наразі перебуває у скрутному становищі: після подій у Криму та у східній Україні, після репресивних заходів Росії, після того, як майже мільйон людей були вимушені покинути свої домівки та після небувалої людської трагедії.
    ЄС та міжнародна спільнота мають зберігати твердість. Саме через це були розширені санкції.
    Проведення Президентом, Головою Верховної Ради і Прем’єр-міністром України спільної зустрічі зі мною у Верховній Раді було важливим знаком єдності. Я також провів двосторонні зустрічі з Прем’єр-міністром і Міністром із закордонних справ України.
    Вони відкрито просять, аби ЄС відіграв свою роль під час перехідного періоду України.
    Дуже важливими є внутрішні реформи; верховенство права створює необхідний клімат для здійснення інвестицій українськими інвесторами та закордонними компаніями. Інтерес буде, якщо можуть бути створені умови.
    Наразі, з метою надання своїх наступних двох траншів (2,7 млрд. дол. США), МВФ проводить відповідну оцінку. Ми пильно слідкуватимемо за цим.
    З приводу підтримки ЄС, то я мав нагоду підписати з виконувачем обов’язків Міністра економіки Валерієм П’ятницьким угоду про регіональний розвиток з бюджетом у 55 млн. євро. Також під час свого візиту я мав нагоду підтвердити, що другий транш у рамках другої програми з макрофінансової допомоги надійде до України найближчим часом (про це оголосить мій колега, Європейський Комісар з економічних і фінансових справ, оподаткування та митниць П’єр Московічі, поточного тижня)».
    Моє головне послання: ЄС не просто донор для України. Нам потрібно щось навзамін. Україна повинна рухатися від ідеї, що вона є реципієнтом допомоги до ідеї сприйняття себе як можливості для інвестицій. Ми продовжуватимемо допомагати Україні – не лише у фінансовий спосіб, але й за допомогою надання експертної підтримки, зокрема, на прикладі Групи підтримки для України. Це важливо, аби допомогти Україні здійснити цей перехід від однієї ідеї до іншої.
    Я зобов’язався відвідувати країну щокварталу, аби допомагати відслідковувати її прогрес та координувати зусилля. Я звернувся з проханням до моїх служб, щоб вони попрацювали разом зі своїми колегами з Європейської служи зовнішньої дії над розробкою списку справ, які має зробити Україна, включаючи деякі короткострокові пріоритети.
    Якщо ми усі разом працюватимемо із відданістю та політичною волею, ми зможемо досягти результатів, яких прагне і потребує країна. Нам не бракує рішучості».


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю