Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Заява Президента Європейської Ради Дональда Туска після його телефонної розмови з Президентом США Бараком Обамою (1 грудня) - в тому числі й по Україні

2 грудня, 2014 р.

    Мені було дуже приємно поговорити з Президентом Сполучених Штатів Америки Бараком Обамою. Той факт, що ця розмова відбулася у перший мій день на посаді Президента Європейської Ради засвідчує важливість, яку я надаю нашим відносинам з США. Я був радий почути від американського Президента запевнення про однакову тверду відданість нашим трансатлантичним зобов’язанням.
    Ми обговорили важливу роботу, яка чекає на нас попереду у зв’язку із перемовинами щодо Трансатлантичного торговельно-інвестиційного партнерства (ТТІП). ТТІП стосується не лише торгівлі; воно є вираженням нашого геополітичного партнерства. Ми домовилися активізувати наші зусилля у напрямі досягнення згоди з цього питання.
    Ми також торкнулися питань, що стосуються глобальної економічної ситуації. У зв’язку із цим я підкреслив, що під час прийдешньої зустрічі Європейської Ради відбудеться обговорення інвестиційного плану Європи.
    Окрім того, ми поділилися нашими переживаннями з приводу кризи в Україні. У зв’язку із цим ми дійшли згоди щодо того, наскільки важливо, аби Росія залишила східну Україну, припинила постачання військових і воєнного устаткування й обладнання, а також забезпечила ефективний контроль над кордоном, аби дозволити ОБСЄ здійснювати свою місію. Усі заручники мають бути звільнені. Європейський Союз і Сполучені Штати продовжують тісно працювати, включаючи щодо питань, пов’язаних із санкціями та фінансовою підтримкою України. Ми погодилися залишатися згуртованими й надалі дотримуватися непохитного курсу.
    Також під час розмови ми торкнулися безпекових питань і потреби у подальшому зміцненні зв’язків між ЄС і НАТО.
    Врешті-решт, Обама подякував Європейському Союзу за його готовність надати понад 1 млрд. євро на боротьбу проти жахливого розповсюдження вірусу «Ебола».


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати