Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Україна отримала 500 млн. євро макрофінансової допомоги від ЄС

3 грудня, 2014 р.

    Сьогодні Європейська Комісія від імені ЄС виділила Україні 500 млн. євро. Це другий і останній позиковий транш, наданий Україні у рамках Програми з макрофінансової допомоги з бюджетом в 1 млрд. євро. Програму було схвалено раніше почтового року.
    Цей кредит було надано на додачу до 860 млн. євро, виділених Україні у рамках двох чинних Програм з макрофінансової допомоги. Після надання сьогоднішнього кредиту ще залишаються доступними 250 млн. євро у рамках попередньої Програми з макрофінансової допомоги (MFA І).
    Мета Програм з макрофінансової допомоги – економічно та фінансово підтримати Україну. Водночас вони спрямовані на заохочення проведення структурних реформ, покликаних удосконалити управління, стимулювати економічне зростання та спонукати до законодавчої гармонізації з ЄС. Зокрема, макрофінансова допомога ЄС підтримує реформи у сферах, які, з-поміж усього іншого, стосуються управління державними фінансами та боротьби проти корупції, торгівлі та оподаткування, енергетичного сектору та реформ фінансової сфери.
    “Європа виконує свої зобов’язання, які стосуються солідарності з Україною, – підкреслив Європейський Комісар з економічних і фінансових справ, оподаткування і митниць П’єр Московічі, коментуючи надання позики. – Ми надаємо Україні вкрай важливу фінансову допомогу у часи надзвичайних економічних і соціальних проблем, які переживає український народ. Навзаєм дуже важливо, аби країна не втратила ініціативу з проведення реформ з метою створення умов для довготривалого процвітання для усіх українців”.
    Європейська Комісія залучила кошти для траншу, що його було здійснено сьогодні, на фінансових ринках 26 листопада. Вона зробила це розмістивши 15-річні бонди під 1,363% річних. Ці кошти були надані в кредит Україні на аналогічних умовах.
    Контекст
    Фінансова допомога Україні
    Наразі підтримка ЄС у рамках макрофінансової допомоги Україні становить 1,61 млрд. євро. До надання сьогоднішньої позики раніше поточного року Єврокомісія здійснила ще три транші: у розмірі 100 млн. євро (20 травня), 500 млн. євро (17 червня) та 260 млн. євро (12 листопада). Очікується, що остаточний транш у розмірі 250 млн. євро надійде до України до весни 2015 року – у випадку, якщо Київ покаже задовільний прогрес у впровадженні відповідних реформ. Допомога є частиною ширшого пакету підтримки України, про який Європейська Комісія оголосила 5 березня, а лідери ЄС схвалили під час засідання Європейської Ради 6 березня.
    Макрофінансова допомога – це винятковий інструмент реагування на кризи для сусідських країн-партнерів ЄС, які зіштовхнулися з відчутними проблемами платіжного балансу. Ця допомога є доповненням до підтримки, що надається МВФ та іншими донорами у контексті стабілізації та програми реформ, розпочатих країною-бенефіціаром.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю