Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄІБ виділяє 600 млн. євро на відновлення пошкодженої інфраструктури на Донбасі та підтримку малого і середнього бізнесу в Україні

22 грудня, 2014 р.

    Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) погодив надання двох кредитів Україні. Кредити будуть виділені у рамках позикового плану Банку на 2014-2016 роки із бюджетом у 3 млрд. євро.
    Йдеться, зокрема, про такі суми:
    § 200 млн. євро – на фінансування робіт з якнайшвидшого відновлення інфраструктури частин Донецької і Луганської областей, що зазнала незначних руйнувань; мета – впоратися із наслідками конфлікту, що вирує у цих частинах східної України;
    § 400 млн. євро – на підтримку проектів, реалізації яких сприяють малі та середні підприємства, а також компанії середньої ринкової капіталізації.
    Кредит на якнайшвидше відновлення буде спрямовано на інвестиції у частинах Донецької і Луганської областей, які контролюються українською владою. Також його буде використано на інвестиції у сусідні області – Харківську, Дніпропетровську і Запорізьку. Його мета – підтримати поновлення та удосконалення сектору надання побутово-комунальних послуг, пов’язаних із водопостачанням і покращенням санітарних умов, електрикою та опаленням. За допомогою кредиту буде профінансовано ремонт доріг та залізничних колій, проведено реконструкцію зруйнованих мостів, а також капітальний ремонт пошкоджених адміністративних будівель, включаючи школи, поліклініки і лікарні, поштові відділення та інші інфраструктурні об’єкти соціального характеру.
    Окрім того, кошти ЄІБ допоможуть органам місцевого самоуправління у регіонах, які приймають у себе велику кількість внутрішньо переміщених осіб, краще впоратися з тиском на соціальну інфраструктуру та спроможності у забезпеченні таких людей притулком.
    Мета кредиту, спрямованого на підтримку інвестицій з боку малих і середніх підприємств та компаній середнього розміру, – розв’язати проблему дефіциту довготривалого фінансування у приватному секторі України, що поглибився у зв’язку із чинною політичною та економічною кризою. Це – у відповідності до цілей Мандату зовнішнього кредитування ЄІБ, який стосується розвитку місцевого приватного сектору та, зокрема, підтримки малих і середніх підприємств. Ця операція також охоплює цілі, визначені в Угоді про асоціацію, включаючи глибоку і всеохопну зону вільної торгівлі, підписану Україною та ЄС, і яка має на меті зміцнити економіко-торгівельні відносини між Євросоюзом і Україною.
    «Відновлення України та її економіки є дуже важливим для поліпшення умов життя українських громадян та підтримки країни, яка переживає наслідки складної ситуації, – сказав Віце-президент ЄІБ Ласло Баранай, коментую виділення кредиту. – Разом із підписаною сьогодні угодою, кредитування України у 2014 році з боку Банку досягло майже 1 млрд. євро, що є частиною пакету кредитування із бюджетом у 3 млрд. євро розрахованого на 2014-2016 роки».
    Від початку здійснення своїх операцій в Україні у 2007 році, кредитні зобов’язання ЄІБ щодо України досягли загальної суми у 3,1 млрд. євро. Раніше поточного року Банк підписав кредитні угоди для фінансування удосконалення частини газотранспортної системи Уренгой-Помари-Ужгород (150 млн. євро), поліпшення умов зберігання та удосконалення харчової інфраструктури групи MHP (85 млн. євро) та агропромхолдингу «Фірма-Астарта» (50 млн. євро), а також для будівництва Бескидського залізничного тунелю (55 млн. євро).
    Обидві кредитні операції Банку, підписані сьогодні, захищені всеосяжною гарантією ЄС у рамках Мандату зовнішнього кредитування ЄІБ на 2014-2020 роки.
    Контекст
    Європейський Інвестиційний Банк фінансує проекти в Україні на основі мандату Ради ЄС та Європейського Парламенту для східних країн-сусідів. Мандат дозволяє Банку підтримувати проекти, що становлять вагомий інтерес для Євросоюзу та східних країн-сусідів у сферах розвитку місцевого приватного сектору, соціально-економічної інфраструктури та змін клімату.
    У березні 2014 року Європейська Комісія оголосила про надання всеосяжного пакету допомоги Україні обсягом в 11 мільярдів євро. Пакет допомоги розрахований на 2014-2016 роки; він має допомогти Україні за певних умов. Зі свого боку, ЄІБ зробить свій внесок у цей пакет, позичивши до 3 млрд. євро протягом наступних трьох років, – якщо це дозволятимуть політичні та операційні умови. Банк ЄС зосередить свою діяльність на інвестиціях в енергетику та інфраструктуру, а також на доступі до фінансів для малих і середніх підприємств.
    Особливо важливою у цьому контексті є підтримка для стабілізації української економіки та для використання Україною можливостей нового торговельного режиму з ЄС у рамках глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі, підписаною у червні.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю