Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Єврокомісія запропонувала Україні додаткові 1,8 мільярдів макрофінансової допомоги

9 січня, 2015 р.

    Європейська Комісія готова надавати подальшу допомогу Україні, що потерпає від глибокої рецесії та несе на собі тяжкий вантаж конфлікту на сході країни.
    8 січня Європейська Комісія запропонувала новий пакет макрофінансової допомоги Україні: 1,8 мільярдів євро середньострокових кредитів.
    Нова програма макрофінансової допомоги має надати Україні економічну та фінансову допомогу для відповіді на критичні проблеми, з якими стикається країна: слабкий платіжний баланс та слабку фіскальну ситуацію. Мета нового пакету допомоги полягає також в тому, аби допомогти новому уряду, зорієнтованому на реформи, зміцнити країну та впоратися з економічними та політичними проблемами. Пакет макрофінансової допомоги, про який було оголошено сьогодні, буде прив'язано до певних дій щодо впровадження реформ.
    "Україна не самотня", - прокоментував подію Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер. "Європа єдина у своїй підтримці України та програми реформ нового уряду. Наші дії говорять гучніше, ніж наші слова", - додав він.
    За словами Юнкера, Європейський Союз "вже надав безпрецедентну фінансову допомогу" і сьогоднішня пропозиція Єврокомісії свідчить про те, що "ми готові продовжувати надавати цю підтримку".
    "Як завжди, солідарність ЄС невіддільна від рішучості впроваджувати реформи, які негайно потрібні в Україні. Ми хочемо допомогти українському урядові реалізувати цю програму реформ та спонукати до справжніх змін для країни та її громадян", - додав посадовець.
    Для ухвалення кінцевого рішення щодо надання макрофінансової допомоги потрібна ще згода Ради Міністрів ЄС та Європейського Парламенту.
    Передумовою надання допомоги стане успішне продовження нинішньої програми співпраці України з МВФ та реалізація економічної та фінансової політики, яку узгодять між собою Європейська Комісія – від імені ЄС – та уряд України у спеціальному Меморандумі про порозуміння.
    Європейська Комісія вважає, що для України і надалі важливою є політика фіскальної консолідації, продовження всеосяжних реформ в енергетичній та банківській галузях, а також поліпшення загального макроекономічного управління. Крім того, щоб поліпшити умови для діяльності бізнесу та для стабільного зростання важливо зміцнити економічне врядування та прозорість, а також реалізувати реформи судової системи та посилити боротьбу проти корупції.
    Запропонований сьогодні пакет допомоги у 1,8 мільярдів євро може реалізовуватися протягом 2015 року та на початку 2016 року. Він буде третім пакетом макрофінансової допомоги, яку ЄС надав Україні з 2010 року. Протягом 2014 року, у рамках наявних програм, Європейська Комісія надала Україні допомогу розміром в 1,36 мільярдів євро. Надання останнього траншу цієї допомоги, обсягом в 250 мільйонів євро, може очікуватися навесні 2015 року – за умови, якщо Україна успішно реалізує політику, яку було погоджено [з ЄС], та продовжить позитивну історію співпраці з програмою МВФ.
    Окрім макрофінансової допомоги, ЄС також допомагає Україні торгівельними преференціями, гуманітарною допомогою та бюджетною підтримкою для реалізації реформ.
    Нагадаємо, що макрофінансова допомога є винятковим інструментом ЄС для відповіді на кризові ситуації країн-партнерів, що відчувають серйозні проблеми з платіжним балансом. Вона доповнює допомогу, яка надається Міжнародним валютним фондом. Кредити в рамках макрофінансової допомоги фінансуються через позики ЄС на ринках капіталу. Після запозичення цих коштів ЄС їх перепозичає країнам-бенефіціарам на умовах, на яких сам взяв кредит.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю