Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європарламент засуджує терористичні атаки в Україні та виступає за збереження санкцій проти Росії

15 січня, 2015 р.

    Санкції ЄС проти Росії повинні зберігатися доти, доки Москва не змінить своєї агресивної політики в Україні, не почне виконувати умови припинення вогню, не відведе свої війська з території України та не припинить підтримувати сепаратистів. На цьому наголошується у резолюції, яку Європейський Парламент ухвалив у четвер, 15 січня. Європейські депутати засуджують «акти тероризму в Україні». Вони закликають ЄС розробити план протистояння «інформаційній війні» з боку Росії. Також парламентарі спонукають Брюссель допомоги Україні у проведенні реформ, підтримати країну у подоланні нею надзвичайних ситуацій гуманітарного характеру і ситуацій, пов’язаних із невідкладною медичною допомогою, а також сприяти у зміцненні її обороноздатності.
    
    Європейські депутати рішуче засудили «агресивну та експансіоністську політику» Росії. Вони також засудили «акти тероризму та злочинного поводження сепаратистів та інших нерегулярних збройних формувань у східній Україні».
    
    У такий спосіб парламентарі спонукають, аби під час наступної березневої зустрічі Європейської Ради (саміту ЄС) були збережені чинні санкції ЄС проти Росії. Також повинні бути ухвалені «критерії» для їхнього зняття. До них мають бути включені вимоги, зокрема, щодо дотримання режиму припинення вогню, відведення російських військ та незаконних збройних угрупувань без жодних умов, обміну усіма полоненими та відновлення Україною контролю над всією своєю територією, включаючи Крим. У випадку подальшої дестабілізації України з боку Росії, Європейська Рада повинна розширити діапазон санкцій, додавши, до них, зокрема, ядерний сектор і міжнародні фінансові операції, переконані у Європарламенті.
    
    Водночас європейські депутати зазначають, що політичні і дипломатичні канали діалогу з Росією мають залишатися відкритими.
    
    Також у Європарламенті закликали ЄС приділити особливу увагу «інформаційній війні», яку веде Росія. Депутати просять Європейську Комісію запропонувати протягом двох місяців комунікаційну стратегію протистояння російській пропаганді, яка має бути направлена на ЄС, його східних сусідів і власне Росію.
    
    Парламентарі закликали ЄС надавати Україні «відчутнішу технічну підтримку», включаючи направлення в країну радників та експертів. Це має допомогти Києву у впровадженні реформ, переконані вони. Вони також зауважили, що з моменту зняття ембарго на постачання зброї Україні (16 липня), не існує жодних перешкод для країн-членів, що постачають оборонну зброю Києву. У такий спосіб Європарламент пропонує, аби ЄС розглянув можливість надання допомоги Україні задля зміцнення її обороноздатності.
    
    Окрім того, на переконання європейських депутатів, Євросоюз має робити більше для допомоги у подоланні гуманітарної кризи в Україні. Це важливо з огляду на важке становище внутрішньо переміщених осіб та складну медичну ситуацію на Сході України, де «лікарні функціонують не повністю та відчувається гостра нестача ліків і вакцин».
    
    У такий спосіб парламентарі попросили Європейську Комісію представити Європейському Парламенту протягом наступних двох місяців план гуманітарних дій в Україні.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю