Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Заява речника Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Могеріні щодо останніх подій у східній Україні та її Заява з приводу атак на Маріуполь

25 січня, 2015 р.

    «У східній Україні, де ескалація протистояння призвела до великої кількості втрат серед мирного населення і військових, час невпинно спливає.
    Позавчора на автобусній зупинці у Донецьку було вбито щонайменше вісім цивільних осіб. Ті, хто відповідальний за нещодавню ескалацію ситуації, мають засвідчити серйозне ставлення до своїх зобов`язань щодо політичного розв`язання конфлікту та зробити усе можливе для того, аби зупинити спіраль насильства – зокрема, не зволікаючи з відведенням важкого озброєння та шануючи лінію контракту, передбачену у Мінському меморандумі. Особливо ми закликаємо Росію повністю усвідомити свою відповідальність. Публічні заяви, що спотворюють реальність на місці, підбурюють до ненависті та подальшого насильства, – не призведуть до такої вкрай необхідної деескалації.
    Міжнародне гуманітарне право, включаючи норми, що стосуються поводження із полоненими, має шануватися. Позавчорашній парад полонених у Донецьку чітко порушив ці стандарти.
    Євросоюз повністю підтримує зусилля, спрямовані на політичне розв`язання конфлікту у східній Україні, включаючи зустріч міністрів закордонних справ Франції, Німеччини, Росії та України, що відбулася поточного тижня у Берліні. Ми сподіваємося, що Тристороння контактна група збереться якнайшвидше і в ній братимуть участь усі сторони-підписанти Мінських домовленостей. Припинення воєнних дій має бути першим кроком у напрямі повного і швидкого впровадження Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, як ґрунту для раціонального політичного розв`язання конфлікту та відбуватися, шануючи суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України».
    ****************************************
    «Сьогодні з території, що утримується сепаратистами, були обстріляні житлові квартали Маріуполя. Щонайменше п’ятнадцять цивільних осіб заплатили за це своїм життям, багатьох інших було поранено, невинне населення було залякано. Цей обстріл стався після низки безладних атак на Донбасі, що відбувалися останніми днями. Атаки супроводжувалися подальшим наступом підтримуваних Росією сепаратистів, які навідріз відмовляються дотримуватися режиму припинення вогню.
    Подальша ескалація відкритого збройного конфлікту має трагічні наслідки для населення, яке потерпає протягом надто довгого часу. Це неминуче призведе до подальшого сильного погіршення відносин між Євросоюзом і Росією.
    У такий спосіб я відкрито закликаю Росію використати свій значний вплив на лідерів сеператистів і припинити будь-яку форму збройної, політичної або фінансової підтримки. За допомогою цього вдасться запобігти жахливим наслідкам для всіх. Усі відповідальні за ескалацію мають припинити свої ворожі дії і вдатися до виконання своїх зобов’язань».


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю