Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Заява Дональда Туска після зустрічі голів держав або урядів ЄС

13 лютого, 2015 р.

    Заява для медіа Президента Європейської Ради Дональда Туска після неформальної зустрічі голів держав або урядів ЄС (12.02.):
    Доброго вечора. Буквально щойно закінчилася кількагодинна дискусія, предметом якої були три великі виклики, з якими зіштовхнулася Європа.
    По перше, Україна. Президент України Петро Порошенко розповів нам про жахливу ситуацію в його країні як результат російської агресії. Він надав нам стриманий аналіз угоди, що її було досягнуто сьогодні вранці у Мінську.
    Ми подякували Канцлеру Німеччини Анґелі Меркель та Президенту Франції Франсуа Олланду за їхні незамінні зусилля у напрямі досягнення миру в Україні. Вони представили результати Мінських перемовин. Ми обачливо підтримуємо це. Слова, що були записані на папері, мають бути перетворені у реальні справи. Режим припинення вогню має шануватися. Ми повинні побачити реальну деескалацію конфлікту. Це стосується не лише незалежності і територіальної цілісності України. На кону – увесь геополітичний порядок у Європі після 1989 року.
    Ми будемо готові до будь-якого розвитку ситуації – хорошого чи поганого. Предметом наших дебатів було питання, як підтримати впровадження угоди. Якщо цього не станеться, ми не вагатимемося і зробимо необхідні кроки. Ми залишаємося об’єднаними. Ми дотримуватимемося курсу.
    Окрім загроз миру, що постають ззовні, Європейський Союз зіштовхується з ворогами всередині. Лише п’ять тижнів тому терористи вбили сімнадцять людей у Франції.
    Ми співпрацюватимемо разом, аби протистояти цій загрозі – не з емоціями чи надмірною реакцією, а спокійно та рішуче. Ми погодили нові пріоритети у боротьбі проти тероризму. Найбільшою потребою є угода щодо обміну списками пасажирів у Європейському Союзі. Нам конче це потрібно.
    Що стосується Греції, то Президент Єврогрупи ознайомив нас з інтенсивною дискусією, що її вчора провели міністри фінансів ЄС. Європейська Рада не вдавалася до перемовини з цього питання. Сьогодні Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас та Президент Єврогрупи попросили інституції попрацювати над технічною оцінкою. Це потрібно для того, аби виробити спільну позицію перед зустріччю Єврогрупи, яка відбудеться наступного понеділка.
    Також ми говорили про поліпшення економічної політики у зоні євро. Після нещодавнього рішення Європейського Центрального Банку дуже важливо зробити економіки країн-членів ЄС повністю сумісними з монетарним союзом. Для того, щоб це відбулося, структурні реформи потребують міцної політичної залученості на національному рівні. Ми продовжимо працювати у напрямі створення справжнього Економіко-монетарного союзу.
    Це був «неформальний» саміт. Однак ми досягли реального прогресу. За п’ять тижнів, у березні, ми знову зустрінемося. До того часу ми пильно слідкуватимемо за подіями. Дякую.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати