Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Спільна заява за результатами 17-го cаміту між Україною і Європейським Союзом

28 квітня, 2015 р.

    1. 27 квітня у Києві відбувся 17-ий саміт між Україною і ЄС. Європейський Союз представляв Президент Європейської Ради Дональд Туск і Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер. Президент Петро Порошенко представляв Україну. Це був перший саміт, що проходив у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, імплементація якої стане визначальним кроком у процесі поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України з Євросоюзом на основі шани спільних цінностей та їх ефективного поширення.
    2. Лідери привітали проведення вільних та справедливих президентських і парламентських виборів в Україні у 2014 році, під час яких український народ скористався своїм правом обирати власне майбутнє і які ознаменували собою важливий крок у прагненнях України консолідувати свій демократичний розвиток відповідно до своїх міжнародних зобов’язань. Лідери відзначили безпрецедентну громадську підтримку політичної асоціації та економічної інтеграції України з Євросоюзом, а також її демократичних прагнень. Вони згадали трагічні події початку 2014 року та віддали належне тим, хто віддав своє життя. Вони вкотре підтвердили спільну мету побудувати демократичну, стабільну та заможну країну із гарантією захисту прав людини та засадничих свобод для усіх її громадян; лідери підтвердили відданість України ідеї розбудови глибокої та стійкої демократії й ринкової економіки. Вони визнали європейські прагнення України і привітали її європейський вибір, як визначено в Угоді про асоціацію.
    3. Лідери привітали підписання і початок тимчасового застосування відповідних частин Угоди про асоціацію та прогрес у підготовці до тимчасового застосування глибокої і всеохопної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ) від 1 січня 2016 року. Вони підкреслили важливість якнайшвидшої ратифікації Угоди про асоціацію крїнами-членами ЄС відповідно до їхніх внутрішніх процедур. Активізація процесу реформ матиме вирішальне значення з огляду на політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з Євросоюзом.
    4. Лідери привітали рішучу відданість амбітному процесу реформ, визначених в українській «Стратегії – 2020», Програмі уряду та Коаліційній угоді. Вони також привітали підтримку Євросоюзом України в її зусиллях, спрямованих на започаткування цього оновленого процесу реформ, а також створення Групи підтримки України в ЄС та Консультаційної місії ЄС для сприяння реформі сектору цивільної безпеки в Україні. У цьому контексті лідери привітали оновлення Порядку денного асоціації як важливого спільно узгодженого інструменту для сприяння імплементації та моніторингу Угоди про асоціацію.
    5. Вони привітали перші кроки з проведення реформ, що їх здійснила Україна у ключових сферах; йдеться, зокрема, про конституційну реформу, децентралізацію, боротьбу з корупцією, реформу системи судочинства, реструктуризацію енергетичного сектору та поліпшення бізнесового клімату. Лідери наголосили, що впровадження цих реформ буде надважливим, воно має швидко досягти подальших конкретних результатів. Зокрема, вони привітали:
    започаткування роботи Конституційної комісії;
    прогрес у процесі децентралізації (ухвалення законів про добровільне об’єднання територіальних громад та про співпрацю територіальних громад, внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексів);
    внесення змін до законодавства про суспільне мовлення;
    ухвалення пакету антикорупційного законодавства, включаючи державну Антикорупційну стратегію на 2014-2017 роки, а також законодавства про прокуратуру, систему судочинства та статус суддів;
    призначення Директора Національного антикорупційного бюро;
    внесення на розгляд Верховної Ради законопроектів про державну службу, зокрема на рівні органів місцевого самоврядування;
    ухвалення Закону про Рахункову палату України, законодавства про державну допомогу, внесення змін до законодавства про державні закупівлі, підвищення прозорості у діяльності підприємств, що перебувають у державній власності;
    чинну реформу тарифів та цін на енергоносії, ухвалення нового законодавства про ринок газу відповідно до зобов’язань у рамках Енергетичного співтовариства, внесення на розгляд Верховної Ради законопроекту про національних регуляторів ринку газу та електроенергії;
    прогрес у скороченні кількості регуляторних та ліцензійних вимог з метою спрощення ведення підприємницької діяльності.
    6. Лідери погодилися з необхідністю подальшого прискорення реформ, які стосуються ключових системних питань, зокрема таких:
    завершення впровадження всеосяжної конституційної реформи з метою створення передумов для поглибленої реформи судочинства, децентралізації та ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду;
    вчасне завершення реформи нормативно-правової бази напередодні виборів до органів місцевого самоврядування;
    боротьба проти корупції та запобігання їй за допомогою відповідних інституцій і незалежних розслідувань, а також за допомогою створення Національного центру запобігання корупції;
    підвищення рівня прозорості, відповідальності та незалежності системи судочинства;
    професіоналізація та деполітизація системи державної служби, включаючи органи місцевого самоврядування;
    реструктуризація енергетичного сектору згідно з вимогами Третього енергетичного пакету, зокрема розділення функцій НАК «Нафтогаз України», посилення уваги до проблем енергоефективності;
    реформа сектору цивільної безпеки;
    модернізація системи управління державними фінансами за допомогою введення прозорішої системи державних закупівель, покращеного фіскального менеджменту та посиленого зовнішнього аудиту.
    7. У цьому контексті лідери привітали організацію Києвом Міжнародної конференції з підтримки України наступного дня після Саміту; це дозволить Україні донести до відома широкої світової громадськості прогрес у реалізації реформ та обговорити з міжнародною спільнотою наступні кроки у процесі здійснення реформ та необхідні заходи з їх підтримки.
    8. Лідери привітали зобов’язання Європейського Союзу та європейських фінансових інституцій, представлені у березні 2014 року, щодо надання Києву фінансової підтримки у розмірі 11 млрд. євро з метою підтримки політичної, економічної та фінансової стабілізації в Україні. Наразі вже було виділено 6 млрд. євро у формі кредитів і грантів, включаючи нещодавно погоджену додаткову третю програму макрофінансової допомоги Україні у розмірі 1,8 млрд. євро та перерахування минулого тижня останнього траншу у розмірі 250 млн. євро в рамках попередньої програми макрофінансової допомоги. Лідери домовилися щодо якнайшвидшого укладення Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди щодо третьої програми макрофінансової допомоги; це уможливить надання Україні першого траншу, ймовірно, вже до середини 2015 року.
    9. Лідери вкотре рішуче засудили очевидне порушення суверенітету і територіальної цілісності України актами агресії з боку російських збройних сил, починаючи від березня 2014 року. Ці дії є прямим порушенням Статуту ООН і Гельсінського заключного акта, а також конкретних зобов’язань Росії шанувати суверенітет і територіальну цілісність України у рамках Будапештського меморандуму від 1994 року та двостороннього Договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 1997 року.
    10. Лідери вкотре рішуче засудили незаконну анексію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та Севастополя, яку вони не визнаватимуть. Зіштовхнувшись із порушенням суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України та міжнародного права, вони підтвердили свою рішучість у повному обсязі проводити політику невизнання, включаючи за допомогою обмежувальних заходів; лідери закликали країни-члени ООН шанувати Резолюцію Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй № 68/262 від 27 березня 2014 року. Вони підтвердили свою глибоку стурбованість з приводу безперервного нарощування військової присутності й погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові, включаючи придушення свободи слова та переслідування осіб, які належать до меншин, зокрема кримських татар. Вони закликають до надання повного, вільного і безперешкодного доступу до Автономної Республіки Крим та Севастополя міжнародних захисників прав людини.
    11. Євросоюз, зі своєї сторони, підтвердив зобов’язання рішуче підтримувати єдність, суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України. Лідери наголосили на своїй рішучій підтримці зусиль, спрямованих на деескалацію та політичне врегулювання, яке ґрунтується на шані незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема у рамках Нормандського формату. Вони висловили свою повну підтримку Мінським домовленостям, включаючи Комплекс заходів від 12 лютого 2015 року, підтриманий Резолюцією Ради Безпеки ООН № 2202 від 17 лютого 2015 року.
    12. Лідери закликали всі сторони швидко та у повному обсязі імплементувати Мінські домовленості й виконувати свої зобов’язання, підкресливши у зв’язку із цим відповідальність російської влади. Вони закликали до негайного звільнення всіх заручників та осіб, які незаконно утримуються, включаючи Надію Савченко. У цьому контексті вони висловили свою повну підтримку Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, а також зусиллям Спеціального представника чинного голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі. Лідери закликали всі сторони співпрацювати з органами міжнародного розслідування та кримінально-процесуальних заходів з метою притягнення до відповідальності тих, хто причетний до катастрофи літака рейсу MH17.
    13. Лідери взяли до відома Висновки Європейської Ради від 19 березня 2015 року щодо обмежувальних заходів ЄС проти Російської Федерації.
    14. Лідери наголосили на необхідності протидіяти чинній дезінформаційній кампанії Росії та погодилися щодо потреби посилити свої відповідні стратегічні комунікаційні зусилля.
    15. Лідери висловили жаль з приводу масштабної гуманітарної кризи. Україна подякувала ЄС та його країнам-членам за значний обсяг наданої гуманітарної допомоги. Лідери домовилися активізувати свої зусилля з надання допомоги для задоволення потреб населення, постраждалого внаслідок конфлікту, незалежно від місця їхнього перебування, а також обговорили перспективи активнішого використання ресурсів, що надаються міжнародним співтовариством. Вони домовилися про необхідність надання соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам у коротко- і довгостроковій перспективах, а також про вдосконалення механізму координації й усунення наявних правових та адміністративних перешкод для безперешкодного надання міжнародної гуманітарної допомоги тим, хто її потребує.
    16. Лідери привітали прогрес у тристоронніх консультаціях між Україною, Євросоюзом і Російською Федерацією щодо постачання газу з Росії в Україну з метою підвищення безпеки газопостачань для України та її громадян, а також забезпечення стабільного, достатнього й безперебійного транзиту газу до ЄС. Підкресливши важливість міцнішого енергетичного партнерства між Україною та ЄС, включаючи сферу безпеки атомної енергетики, враховуючи міжнародні зобов’язання, лідери висловили готовність продовжувати співпрацю між Києвом і Брюсселем у сфері невідкладного реформування енергетичного сектору України, спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи та підземних газових сховищ, забезпечення газопостачань з Європи в Україну, а також особливо привітали ухвалення нового Закону про ринок природного газу. Вони погодилися надалі співпрацювати з метою сприяння інтеграції ринків, зокрема за допомогою розвитку інтерконекторів й укладення стандартних угод про поєднання газотранспортних систем між операторами газотранспортної системи України і сусідніх країн-членів ЄС.
    17. Лідери очікують на початок тимчасового застосування положень щодо ГВЗВТ між Україною та ЄС від 1 січня 2016 року, а також на позитивний вплив від її імплементації. Вони також наголосили на важливості продовження тристоронніх консультацій щодо впровадження ГВЗВТ між Україною та ЄС у конструктивному дусі, використовуючи наявні для договірних сторін гнучкості угоди.
    18. Лідери підтвердили свою відданість наміру досягти спільної мети безвізових поїздок за умови виконання визначених у Плані дій з візової лібералізації для України передумов для добре контрольованого та безпечного пересування осіб. Вони привітали досягнутий Україною прогрес, наголошуючи на потребі повного й ефективного виконання усіх критеріїв та підкреслюючи у зв’язку з цим важливість очікуваного оприлюднення до саміту у Ризі наступної доповіді про прогрес у виконанні Плану дій з візової лібералізації.
    19. Лідери привітали поглиблення співпраці між Україною і Євросоюзом, особливо що стосується проведенням першого засідання Ради асоціації, яка визначила інституційні рамки посиленої співпраці, та підписанням угоди, що тісно пов’язує Україну з програмою ЄС Horizon 2020. Лідери позитивно оцінили поглиблення міжлюдських контактів, зокрема за допомогою участі України в програмі Erasmus+, яка підтримує мобільність студентів, академічну співпрацю та молодіжні обміни. Окрім того, вони привітали прагнення обох сторін до асоційованої участі України в програмі ЄС Creative Europe, Програмі Євратому з досліджень та навчання (2014-2018 роки) та Програмі ЄС з підвищення конкурентоспроможності малих і середніх підприємств (COSME 2014-2020 роки). Лідери підтвердили важливість укладання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, як це зазначено в Угоді про асоціацію, у найближчий можливий день у 2015 році.
    20. Лідери обмінялися думками щодо міжнародних та регіональних питань, особливо у світлі очікуваного саміту Східного партнерства у Ризі та перегляду Європейської політики сусідства. Вони відзначили важливість відновлення конструктивного залучення до мирного врегулювання придністровського конфлікту, шануючи переговори у форматі «5+2» у належний спосіб. Лідери привітали роль Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні у розвитку системи управління кордоном та реформуванні прикордонних і митних служб України, вітаючи подовження мандату Місії на наступний дворічний період до грудня 2017 року. Вони також висловили задоволення зростанням кількості приєднань України до заяв ЄС у рамках Спільної зовнішньої та безпекової політики, а також участю Києва у 2014 році у військово-морській операції під проводом ЄС (EUNAVFOR – Сомалі «Аталанта») та бойових тактичних групах Євросоюзу. Лідери привітали започаткування переговорів щодо укладання Адміністративної угоди між Міністерством оборони України та Європейською оборонною агенцією.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю