Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС підтримує прозорий процес тестування для набору державних прокурорів в Україні

11 серпня, 2015 р.

    Євросоюз продовжує надавати підтримку такій бажаній реформі прокуратури в Україні. У рамках проекту «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», що фінансується ЄС, буде надано необхідні кошти і допомогу фахівців для проведення всеукраїнського конкурсу з конкурентного найму голів і заступників голів місцевих прокуратур.
    В рамках реалізації нового Закону про державну прокуратуру, який був позитивно оцінений Венеціанською комісією, і набув чинності 15 липня 2015, вперше в історії українських прокуратур їхнє керівництво (на місцевому рівні) буде винайматися за допомогою відкритої та конкурентної процедури. Відкритий конкурс складатиметься, зокрема, з таких тестів: на професійне знання і загальні навички; також проводитимуться психометричні тести та індивідуальні інтерв’ю. Подавати свої заявки на участь у конкурсі мають право також чинні прокурори. Однак вони, у порівнянні з іншими зовнішніми кандидатами, не матимуть жодних преференцій. Задля організації процесу проведення тестів Євросоюз надасть необхідні кошти і фахову підтримку у рамках фінансованого ним проекту «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».
    Заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен підтвердив готовність ЄС підтримувати «реорганізацію прокуратур і оптимізацію їхніх людських ресурсів». «Відкритий, прозорий і заснований на заслугах відбір голів місцевих прокуратур і їх заступників, – підкреслив Фреллесен, – є ключовим елементом цієї реформи. Її результатом стане незалежна і неупереджена служба, яка зміцнить здатність України гарантувати дотримання верховенства права і поліпшить боротьбу проти корупції».
    Контекст
    Мета проекту «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», що фінансується ЄС, – підтримати проведення консолідованих секторальних реформи у галузі правосуддя в Україні. Проект об’єднує усі зацікавлені сторони, дотичні до сфери юстиції – уряд України, асоціації юристів і організації громадянського суспільства, – з метою підтримати їх у розвитку і впровадженні всеохопної стратегії реформування цієї галузі у відповідності до демократичних принципів і найкращих практик ЄС. Загальний бюджет проекту, що фінансується Європейським Союзом, складає 8 млн. євро. Він впроваджується консорціумом країн-членів ЄС на чолі з французькою компанією «Justice Coopеration Internationale».
    З додаткових питань звертайтеся, будь ласка, до Керівника відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіса Вілчінскаса за таким телефоном: +380 44 390 8010.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю