Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Малий і середній бізнес України готується експортувати до ЄС

7 жовтня, 2015 р.

    70% опитаних представників бізнесу висловлюють бажання експортувати до Євросоюзу. Водночас 58% фірм вважають, що готові здійснювати експорт до ЄС вже зараз. Такими є основні результати фінансованого Євросоюзом дослідження, що вивчає шляхи підтримки приватного сектору України, Грузії та Молдови у підготовці до встановлення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі.
    
    У Києві відбувся круглий стіл «Підтримка малого бізнесу у контексті Угоди про створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ)». Під час заходу, зокрема, були представлені результати повного дослідження щодо підтримки Євросоюзом приватного сектору у рамках ГВЗВТ. У дослідженні акцентується увага на впливі Угоди про асоціацію та ГВЗВТ на бізнес; пропонуються практичні рекомендації для малих і середніх підприємств, як отримати користь від можливостей, що їх пропонує тимчасове застосування ГВЗВТ від 1 січня 2016 року – особливо, що стосується доступу на ринки ЄС і впровадження внутрішніх економічних реформ. Для цього дослідження було проаналізовано досвід майже 200 малих та середніх підприємств.
    
    Учасниками дискусії були представники місцевого бізнесу, організації з підтримки бізнесу, місцеві банки, урядовці, зацікавлені особи з Євросоюзу, а також представники з Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Учасники заходу обговорили теми розв’язання ключових проблем, з якими наразі зіштовхнувся малий бізнес в Україні.
    
    Під час дискусії експерти з ЄБРР та ЄІБ поділилися інформацією з приводу фінансованого ЄС Інструменту глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі для малих і середніх підприємств, бюджет якого складає 200 млн. євро. Очікується, що Інструмент поліпшить доступ малого і середнього бізнесу до фінансування та уможливить заохочення нових інвестицій у конкурентоздатність та наближення до відповідності санітарним, фітосанітарним, технічним стандартам і стандартам якості. Інструмент впроваджуватиметься через місцеві банки та у співпраці з бізнесовими організаціями.
    
    «Ми вважаємо, що можливості, що їх пропонує ГВЗВТ, здатні зробити вагомий внесок у приєднання українського малого бізнесу до всесвітнього ланцюга цінностей, – підкреслив заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен. – Наразі ми завершуємо формування пакету підтримки, включаючи Інструмент глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі для малих і середніх підприємств. Ваша активна участь сьогодні є надважливою для нас, аби гарантувати, що кошти, які мобілізують європейські платники податків, щоб допомогти малому бізнесу України, використовуються ефективно».
    
    Співорганізаторами заходу стали Європейська Комісія та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
    
    Аби знати, наскільки українські малі і середні підприємства готові до змін, що їх принесе ГВЗВТ, будь ласка, завітайте за таким посиланням (також за ним можна ознайомитися з результатами дослідження).
    
    Довідка. Інструмент глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі для малих і середніх підприємств є невіддільною частиною Флагманської ініціативи з малих і середніх підприємств. Його мета – допомогти малому і середньому бізнесу скористатися новими торговельними можливостями з ЄС і поліпшити його доступ до фінансування; уможливити у такий спосіб малі і середні підприємства здійснювати необхідні інвестиції для підняття їхньої конкурентоздатності. Також він спрямований на те, аби сприяти інтеграції українського малого бізнесу до всесвітнього ланцюга цінностей; аби відповідати новим санітарним, фітосанітарним, технічним стандартам і стандартам якості, а також заходам із захисту довкілля. У такий спосіб це має принести користь місцевим споживачам та збільшити експорт до Євросоюзу і за його межі.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю