ЄС надав сучасне обладнання вартістю понад 14 мільйонів євро для майбутнього Національного навчального центру на Запорізькій АЕС
20 жовтня, 2015 р.
Сьогодні, 20 жовтня на Запорізькій АЕС Посол ЄС в Україні Ян Томбінський передав сучасне обладнання вартістю понад 14 мільйонів євро від Європейського Союзу для Національного навчального центру. Центр поновить свою роботу у 2016 році при Запорізькій АЕС. Урочисту церемонію передачі обладнання відвідали Олександр Светелік, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості УКраїни, та Юрій Недашковський, президент НАЕК «Енергоатом».
Національний навчальний центр, який співфінансують Європейський Союз та уряд України, - це сучасна навчальна база для співробітників атомних станцій. Центр оснащено симулятором повномасштабного водо-водяного енергетичного реактора (ВВЕР). У 2016 році, коли він повністю почне функціонувати, Центр проводитиме тренінги із застосуванням передового міжнародного досвіду для працівників водо-водяних енергетичних реакторів НАЕК «Енергоатом», які функціонують на чотирьох атомних електростанціях України.
Перший в Україні стимулятор ядерного енергоблоку при Національному навчальному центрі сприятиме проведенню тренінгів і підвищенню кваліфікації співробітників АЕС. Центр надаватиме для навчання повний асортимент обладнання для симуляції роботи АЕС. Такі навчання покращать роботу обслуговуючого персоналу на встановленому обладнанні згідно найвищих стандартів безпеки на АЕС.
Окрім навчання обслуговуючого персоналу АЕС, проект також започаткував систему навчання управлінського складу НАЕК «Енергоатом». Навчання управлінського складу на основі найкращих міжнародних практик допоможе перейняти принципи і методи роботи передових атомних операторів світу.
Об'єднані результати цих двох ключових елементів забезпечать українського атомного оператора «Енергоатом» засобами для реалізації енергетичної стратегії країни у сфері виробництва електроенергії на АЕС.
Ян Томбінський, посол ЄС в Україні, заявив: «Європейський Союз і Україна вважають, що навчальний центр є наріжним каменем нашої тривалої співпраці у сфері ядерної безпеки. Цим Центром ЄС і Україна засвідчують свою спільну прихильність до більш високої культури ядерної безпеки в усьому світі».
Довідкова інформація: Після Чорнобильської катастрофи ЄС запровадив програму співпраці у сфері ядерної безпеки в рамках програми TACIS (Технічна підтримка країн СНД). Із 1991 по 2006 рр. ЄС виконав проекти з ядерної безпеки на суму 1,3 млрд. євро. З них в Україні було реалізовано проектів на понад 560 млн. євро. Із 2007 до 2013 рр. співпраця ЄС та України у сфері ядерної безпеки здійснювалась у рамках Інструменту співпраці у сфері ядерної безпеки (INSC). Загальний бюджет INSC становив 524 млн. євро. У червні 2014 р. в Брюсселі було узгоджено стратегію реалізації другої фази INSC (2014-2020 рр.) і заплановано виділити ще 225 млн. євро на проекти з ядерної безпеки; Частину цих коштів буде використано для фінансування подальших проектів в Україні.
Навчальний центр у Запоріжжі було створено урядом України наприкінці 90-х років. Його роботу було призупинено на сім років. Із підписанням угоди з ЄС у 2007 році проект поновився за рахунок ресурсів INSC. Загальний внесок ЄС для Центру становить 14 мільйонів євро.
|