Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Євродепутат Андрей Пленкович: «Місцеві вибори в Україні відбулися переважно відповідно до міжнародних стандартів»

27 жовтня, 2015 р.

    (оригінал англійською мовою на нашій англомовній версії)
    Місцеві вибори в Україні, які відбулися 25 жовтня, пройшли «переважно у відповідності зі стандартами, визнаними на міжнародному рівні». На цьому наголосив Андрей Пленкович, Голова делегації Європейського парламенту зі спостереження за виборами, якого було запрошено Верховною Радою України. Голосування у містах, які відвідали спостерігачі від Європейського Парламенту, «пройшло у спокійний та організований спосіб», підкреслили самі спостерігачі. Вони також висловили впевненість у тому, що усі недоліки виборчого процесу, що їх було виявлено довготривалою спостережною місією ОБСЄ/БДІПЛ, буде рішуче усунено.
    Андрей Пленкович, Голова делегації Європарламенту зі спостереження за місцевими виборами в Україні та Голова Парламентського комітету асоціації між ЄС і Україною, зробив таку заяву від імені делегації:
    «Ми дуже раді перебувати тут на запрошення Верховної Ради України. Ця місія – ще один доказ великої пріоритетності, яку Європейський Парламент надає Україні, а також важливості цих виборів для консолідації української демократії та європейського шляху країни.
    На нашу думку, місцеві вибори в Україні відбулися переважно у відповідності до стандартів, визнаних міжнародною спільнотою. Ми повинні враховувати делікатний політичний, економічний, соціальний а також гуманітарний і безпековий контекст. Йдеться про незаконну анексію Криму і тимчасову окупацію незаконними збройними угрупуваннями, яких підтримує Росія, частин Донецької і Луганської областей, де неможливо провести вибори; у такий спосіб понад 5 мільйонів українців не змогли взяти участь у голосуванні. На прийдешніх виборах внутрішньо переміщені особи повинні мати змогу скористатися своїм виборчим правом у місцях свого колишнього проживання – і зробити це у відповідності до українського законодавства та у безпечний спосіб.
    Після Майдану і подальших дочасних президентських і парламентських виборів, які відбулися у 2014 році, жовтневі місцеві вибори стали ще одним національним голосуванням, що відбулося за нового політичного ландшафту з підвищеними ставками через, зокрема, чинні зусилля з децентралізації.
    Нову нормативно-правову основу для місцевих виборів було ухвалено лише у липні; її потребувала влада для того, аби адекватно пояснити виборцям нову виборчу систему. Спостерігачі від Європарламенту зауважують, що голосування у містах, які вони відвідали, відбулося у спокійний і організований спосіб. Довготривала спостережена місія ОБСЄ/БДІПЛ надасть детальну оцінку виборам, включаючи складнощі, що виникли у Маріуполі, Красноармійську та Сватовому. Ми впевнені: усі відповідні залучені особи рішуче владнають недоліки, виявлені у виборчому процесі, та врахують ключові рекомендації, запропоновані в остаточному звіті. Ми схвалюємо зусилля української влади, представників політичних партій, виборчих комісій та громадянського суспільства і міжнародних організацій, яких ми зустріли протягом часу здійснення нашої місії.
    Європейський Парламент твердо підтримує Україну у реалізації нею амбітного порядку денного реформ. Ми пильно спостерігатимемо за виконанням Угоди про асоціацію та глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі за допомогою роботи Парламентського комітету асоціації між ЄС і Україною».
    Додаткова інформація
    Для спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбулися 25 жовтня, Європейський Парламент сформував спостережну делегацію, до складу якої увійшли 7 депутатів. Членами делегації були, зокрема, такі депутати: Андрей Пленкович (Хорватія, Європейська народна партія) – Голова делегації, Анна Марія Корацца-Більдт (Швеція, Європейська народна партія), Тоніно Пікула (Хорватія, Група прогресивного альянсу соціалістів і демократів), Клер Муді (Об’єднане Королівство, Група прогресивного альянсу соціалістів і демократів), Юссі Халла-ахо (Фінляндія, Група європейських консерваторів і реформістів), Кая Каллас (Естонія, Група альянсу лібералів і демократів заради Європи), Мілослав Рансдорф (Чеська республіка, Конфедераційна група Європейських об’єднаних лівих/Північних зелених лівих). У день виборів депутати спостережної місії працювали у Києві, Харкові, Одесі та Дніпропетровську. Вони були частиною довготривалої спостережної місії ОБСЄ/БДІПЛ.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю