Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


В Ужгородському національному університеті відкрито Інфоцентр Євросоюзу

29 жовтня, 2015 р.

    Учора в Ужгороді на базі факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу УжНУ відбулося офіційне відкриття 22-го інформаційного центру Європейського Союзу в Україні за участі Посла ЄС в Україні Яна Томбінскі.
    «Мені особливо приємно відкрити центр ЄС в приміщенні університетської книгозбірні, оскільки у 80-і роки я, маючи дві освіти та будучи політично неблагонадійним, починав свою трудову діяльність продавцем книг при бібліотеці Краківського університету, - мовив у вступному слові Ян Томбінскі. - Європейське право базується на захисті слабого від агресії сильного. Засадничі принципи членства у ЄС слід перекласти і на суспільні відносини, що означає захист конкретної людини від насилля державних інституцій. Поставити конкретну людину у центр суспільних інтересів - сенс європейських правових напрацювань. Я переконаний, що це є можливим і в Україні і також впевнений, що цей шлях до європейського способу життя ваша країна таки успішно здолає».
    «Нині Україна платить страшну ціну за свій європейський вибір і ми у ЄС будемо робити усе, аби допомогти вам закласти надійний фундамент для відкритого суспільства, на якому розбудовуватиметься демократична європейська держава. Цей центр стане надійним джерелом для отримання важливої для вашого подальшого розвитку інформації», - сказав євродипломат Ян Томбінскі.
    Генконсул Словаччини Янка Буріанова, звертаючись до присутніх на відкритті, наголосила, що шлях до ЄС не є легкою прогулянкою. «Словаччина повною мірою теж переборювала великі труднощі. Але обравши шлях, треба йти далі. Й у вас теж усе вийде якнайкраще», - запевнила досвідчений дипломат. Цю думку розділив і Ласло Віда – Тимчасовий повірений Угорщини в Ужгороді.
    Відповідаючи на запитання журналістів, чи відобразяться результати парламентських виборів на батьківщині пана Посла на подальшу активну підтримку України Ян Томбінскі відповів, що Польща, як і усі решта країн ЄС, підписавши Угоду про асоціацію з Україною взяли на себе відповідальність співпраці і внутрішні політичні процеси жодним чином не мають впливати на це рішення.
    Насамкінець було підписано Угоду про співпрацю між Представництвом ЄС в Україні та УжНУ, яку скріпили Ян Томбінскі та проректор університету Мирослава Лендьел. Після цього євродипломат та професори УжНУ сіли на велосипеди та здійснили велопроїзд навколо університету, по успішному закінченні якого відправилися читати студентам лекцію.
    Джерело: День


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій