Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


В Україні запрацює система електронного апостилю

2 листопада, 2015 р.

    В Україні незабаром можна буде проставити апостиль, використовуючи електронний сервіс Мін'юсту.
    "Ми рішенням уряду впроваджуємо новий прогресивний сервіс - електронний апостиль", - сказав міністр юстиції Павло Петренко на засіданні уряду в середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.
    Міністр пояснив, що апостиль - це посвідчення документів некомерційного характеру органами юстиції для подачі в зарубіжні установи - договори купівлі-продажу, рішення судів, свідоцтва про народження.
    Петренко сказав, що за рік 120 тис. українців звертається в органи юстиції, щоб отримати апостиль. При цьому видача апостилю концентрувалася тільки в Києві.
    Він пояснив, що Україна приєдналася до електронного сервісу з видачі апостилю, який існує у 23 країнах.
    Голова Мін'юсту сказав, що тепер будь-який українець може подати документи в РАЦС за місцем проживання та роздрукувати готовий документ уже через 24 години завдяки приєднанню до системи електронного сервісу, а достовірність документа й апостилю представники зарубіжних установ зможуть перевірити через Інтернет.
    В Україні апостиль проставляється трьома органами влади:
    - Мін'юст (нотаріальні, судові документи, акти цивільного стану, інформація з ЄДР); - Міністерство освіти і науки (документи про освіту); - Міністерство закордонних справ (виписка про судимість, довідка про фінансову спроможність, інші офіційні документи).
    У листопаді з цих трьох міністерств тільки Мін'юст запровадить видачу електронного апостилю.
    Апостиль - міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей про законність документа для пред'явлення на території країн, що визнають таку форму легалізації. Штамп "Апостиль" ставлять тільки на оригінали документів державного зразка. Апостиль не потребує іншого засвідчення або легалізації документа та визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Гаазької конвенції 1961 року. Апостиль може не використовуватися, якщо існують правові підстави, що скасовують або спрощують легалізацію документа.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю