Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Відкриття українсько-японського культурного центра

7 квітня, 2004 р.

    ******* Поглиблення економічного співробітництва з Японією Дніпропетровськ почав з відкриття українсько-японського культурного центра. Його завдання полягає в поширенні інформації про Японію, а також у наданні можливості тим, хто "цікавиться Японією, наблизитися до скарбів її культури", - заявив під час церемонії відкриття Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кищиро Амае.
    Створення Центра стало можливим завдяки співробітництву громадських організацій Дніпропетровська і Японії. Одна з них - "Асоціація на відзнаку виставки ЕКСПО (1970) у Японії" - дала днепропетровчанам грант на 100 тисяч євро для закупівлі офісної техніки й оснащення навчальних класів. Як результат - у центрі Дніпропетровська, на вулиці Комсомольської, 57 з'явилося своєрідне культурне представництво Японії.
    
    Тут школярі і молодь, використовуючи можливості комп'ютерного лінгафонного кабінету, будуть вивчати фонетичні особливості японської мови, користатися послугами Інтернет і одержать можливість дивитися по телебаченню японські програми. Днепропетровчан, за словами співробітників Центра, будуть також учити традиційним японським мистецтвам, таким як ікебана і чайна церемонія.
    
    Відкриття японського Центра в Дніпропетровську - подія не випадкове. Як заявив пан К.Амае під час своєї зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації С.Сивоконем, його країна останнім часом виявляє підвищену цікавість до України. Насамперед через те, що в Японії після тривалої стагнації почався новий економічний бум і ринок машинобудування вимагає великої кількості металу. Українська металургія в цьому відношенні цього має значний потенціал, а її продукція - прийнятні ціни. Крім того, привабливість України для японських компаній початку підсилюватися завдяки розширенню границь Євросоюзу.
    
    Посол К.Амае відзначив, що ще в минулому році при його сприянні в Дюссельдорфі (ФРН) проведений семінар японських бізнесменів з питань інвестицій в українську економіку. У нинішньому році він збирається організувати "тур японських підприємців" у Дніпропетровськ - центр української металургії і ракетобудування. Днепропетровчанам посол К.Амае радив швидше відкривати свої представництва й активніше йти на контакти з японським капіталом, що, за його словами, "паралельно придивляється до металургійних потужностей сусідньої Росії. У виграші, - підкреслив японський посол, - будуть ті, хто швидко знайде загальну мову".
    
    На сучасний момент частина Японії в зовнішньоторговельному обороті Дніпропетровської області складає менш 1%, а імпорт із її в чотири рази перевищує експорт. Таку ситуацію, як заявив під час зустрічі з японським послом перший заступник голови облдержадміністрації С.Сивоконь, не можна вважати прийнятної. Японській стороні запропонована участь у конкретних інвестиційних проектах - реконструкції ТЭЦ на "Южмаше" і очисних споруджень у Кривому Розі, реалізації загального проекту по виробництву каучукових шин на базі ОАО "Днепрошина", проробленню проектів у сфері зв'язку з використанням сучасних технологій, створенні виставочного центра в Дніпропетровську і т.д.
    
    Джерело: Лігабізнесінформ


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій