Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Відкриття українсько-японського культурного центра

7 квітня, 2004 р.

    ******* Поглиблення економічного співробітництва з Японією Дніпропетровськ почав з відкриття українсько-японського культурного центра. Його завдання полягає в поширенні інформації про Японію, а також у наданні можливості тим, хто "цікавиться Японією, наблизитися до скарбів її культури", - заявив під час церемонії відкриття Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кищиро Амае.
    Створення Центра стало можливим завдяки співробітництву громадських організацій Дніпропетровська і Японії. Одна з них - "Асоціація на відзнаку виставки ЕКСПО (1970) у Японії" - дала днепропетровчанам грант на 100 тисяч євро для закупівлі офісної техніки й оснащення навчальних класів. Як результат - у центрі Дніпропетровська, на вулиці Комсомольської, 57 з'явилося своєрідне культурне представництво Японії.
    
    Тут школярі і молодь, використовуючи можливості комп'ютерного лінгафонного кабінету, будуть вивчати фонетичні особливості японської мови, користатися послугами Інтернет і одержать можливість дивитися по телебаченню японські програми. Днепропетровчан, за словами співробітників Центра, будуть також учити традиційним японським мистецтвам, таким як ікебана і чайна церемонія.
    
    Відкриття японського Центра в Дніпропетровську - подія не випадкове. Як заявив пан К.Амае під час своєї зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації С.Сивоконем, його країна останнім часом виявляє підвищену цікавість до України. Насамперед через те, що в Японії після тривалої стагнації почався новий економічний бум і ринок машинобудування вимагає великої кількості металу. Українська металургія в цьому відношенні цього має значний потенціал, а її продукція - прийнятні ціни. Крім того, привабливість України для японських компаній початку підсилюватися завдяки розширенню границь Євросоюзу.
    
    Посол К.Амае відзначив, що ще в минулому році при його сприянні в Дюссельдорфі (ФРН) проведений семінар японських бізнесменів з питань інвестицій в українську економіку. У нинішньому році він збирається організувати "тур японських підприємців" у Дніпропетровськ - центр української металургії і ракетобудування. Днепропетровчанам посол К.Амае радив швидше відкривати свої представництва й активніше йти на контакти з японським капіталом, що, за його словами, "паралельно придивляється до металургійних потужностей сусідньої Росії. У виграші, - підкреслив японський посол, - будуть ті, хто швидко знайде загальну мову".
    
    На сучасний момент частина Японії в зовнішньоторговельному обороті Дніпропетровської області складає менш 1%, а імпорт із її в чотири рази перевищує експорт. Таку ситуацію, як заявив під час зустрічі з японським послом перший заступник голови облдержадміністрації С.Сивоконь, не можна вважати прийнятної. Японській стороні запропонована участь у конкретних інвестиційних проектах - реконструкції ТЭЦ на "Южмаше" і очисних споруджень у Кривому Розі, реалізації загального проекту по виробництву каучукових шин на базі ОАО "Днепрошина", проробленню проектів у сфері зв'язку з використанням сучасних технологій, створенні виставочного центра в Дніпропетровську і т.д.
    
    Джерело: Лігабізнесінформ


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю