Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


За рівнем підтримки свободи висловлювань українці поступилися навіть росіянам

20 листопада, 2015 р.

    Українці отримала лише 2,85 бали з 8 можливих в Індексі підтримки свободи висловлювань, виведеного американською дослідницькою компанією Pew Research Center.
    В опитуванні, проведеному в 38 країнах з усіх континентів, визначалося ставлення громадян до демократії та громадянських свобод. Результати дослідження було представлено в Страсбурзі під час Світового форуму на підтримку демократії, що відбувається цими днями в Раді Європи.
    Індекс свободи висловлювань дослідники вимірювали через низку запитань до респондентів, в яких пропонували висловити ставлення до можливих обмежень з боку влади щодо оприлюднення тої чи іншої інформації. Найбільше нетерпимими українці виявилися щодо можливої заборони інформації про великі політичні протести – лише 12% відповіли, що схвалили б це. Водночас 49% готові дати владі право не дозволяти поширювати інформацію, яка може дестабілізувати економічну ситуацію. І аж 73% вважає, що так само влада може чинити у випадку, коли йдеться про питання національної безпеки.
    Цікаво, що більший за українців бал отримала Росія – 3,34. При цьому росіяни виявилися менше толерантнішими до можливих заборон їхнім урядом інформації про масштабні політичні протести (27%), однак значно спокійніше за українців ставляться до уявної дестабілізації "завдяки" медіа економічної ситуації (39%) та завдання публікаціями можливої шкоди національній безпеці (50%).
    Найвищий результат мають США (5,73), Польща (5,66) та Іспанія (5,62 бали). Україна перебуває серед країн з найгіршим показником індексу: Сенегалом, Йорданією, Пакистаном, Буркіна-Фасо та В'єтнамом. Керівник Pew Research Center Річард Вайк припустив, що, можливо, свобода слова і висловлювань не сприймається українцями як пріоритет на тлі нинішніх безпекових, економічних та соціальних труднощів.
    Дослідження стосується загальної теми цьогорічного Світового форуму за демократію. В Страсбурзі сотні його учасників з усього світу дискутують про те, як зберегти баланс між безпекою та свободами громадян, у тому числі щодо права на свободу медіа та інформації.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю