Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


1 грудня, 2015 р.

    Представники ОБСЄ позитивно оцінили проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2015 року, так повторне голосування 15 листопада 2015 року, проте висловили занепокоєння українським виборчим законодавством. Про це під час зустрічі Голови ЦВК Михайла Охендовсього з Місією ОБСЄ, повідомила глава бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Каетанаде Зулуета Овтрам, передає УНН з посиланням на прес-службу ЦВК.
    “На переконання всіх представників Місії, завдяки зусиллям та відданості виборчих комісій, організація голосування та підрахунку голосів виборців як у день чергових місцевих виборів 25 жовтня 2015 року, так і в ході повторного голосування 15 листопада 2015 року заслуговує на схвалення. Проте наразі у офіційних міжнародних спостерігачів існує стурбованість щодо певних аспектів українського законодавства про місцеві вибори”, — зазначила Каетанаде Зулуета Овтрам.
    Зокрема, вона звернула увагу на необґрунтовані, на думку спостерігачів місії БДІПЛ ОБСЄ, та нерідко у день, що передує дню голосування, зміни у складі територіальних виборчих комісій.
    У свою чергу голова ЦВК Михайло Охендовський зазначив, що що подібні заміни негативно впливають як на якість виборчої кампанії загалом, так і на довіру до організаторів виборів.
    “Центральна виборча комісія послідовно відстоює позицію щодо необхідності законодавчого обмеження можливості замін у складі територіальних виборчих комісій як щодо їх кількості упродовж виборчого процесу (не більше одного разу), так і щодо строків проведення таких замін (наприклад, не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування). Але, на жаль, у Верховній Раді України такий підхід не підтримується — політики продовжують залишатися прибічниками необмеженого ні у часі, ні за кількістю права місцевих організацій партій та кандидатів на заміни членів виборчих комісій”, — додав він.
    Як повідомляв УНН, 16 листопада глава очільник місії БДІПЛ/ОБСЄ Тана де Зулуета заявила, що другий тур місцевих виборів в Україні відповідав демократичним стандартам.
    Джерело: УНН


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій