Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Середньовічна темрява: в Росії почали палити книги, видані за підтримки Фонду Сороса

13 січня, 2016 р.

    Інтернет-журнал «7x7» направив офіційний запит до Міністерства освіти і молодіжної політики Комі після того, як в середині грудня 2015 року стало відомо, що з бібліотек і навчальних закладів республіки вилучають літературу, видану за підтримки Фонду Сороса.
    Сьогодні редакція отримала відповідь за підписом в.о. міністра Світлани Мойсеєвої-Архипової.
    У ньому повідомляється, що, за даними Міносвіти, в Ухтинському державному технічному університеті виявили і рекомендували вилучити 413 книг. У воркутинському гірничо-політехнічному технікумі – 14 книг; там ці підручники вже вилучені, готується акт про їх списання, а видання будуть утилізовані за допомогою знищувача паперів», інформує УНІАН.
    У воркутинському гірничо-економічному коледжі 53 книги вже спалені.
    Як саме знищували «небажані» видання, інтернет-журналу розповіла завідуюча бібліотекою Воркутинського гірничо-економічного коледжу Олена Васильєва. Книги спалили у дворі навчального закладу:
    «Прибираються індикатори з каталогів, дістаються формуляри, книги зносяться вниз і в ящиках спалюються у дворі за коледжем. Цю процедуру ми робили неодноразово, тому що списували старий фонд. І в мішках. Ця технологія для всіх бібліотек (однакова). Ми фонд списували старий. Виноситься і у визначеному місці спалюється», – заявила вона.
    За словами Олени Васильєвої, знищені книги були незатребуваними.
    «Ця книжечка називалася «Світогляд». Вона трошки релігійного змісту. Ці книги надійшли дуже давно. Я 11 років працюю, книги надійшли до фонду ще до цього моменту, і у нас їх взагалі ніхто не брав, і вони взагалі були в коморі», – поділилася Васильєва.
    Видання нагадує, що в середині грудня 2015 року в інтернеті з’явилися скановані копії листів заступника повноважного представника президента в Північно-Західному федеральному окрузі Андрія Травникова на ім’я заступника голови уряду Комі Тамари Ніколаєвої. У них йшлося про те, що література, видана за підтримки Фонду Сороса, «формує в молодіжному середовищі спотворене сприйняття вітчизняної історії та популяризує «чужі російської ідеології установки» і її необхідно вилучити. Також в мережі було опубліковано лист виконуючого обов’язки міністра освіти Комі Світлани Мойсеєвої-Архипової керівникам регіональних вузів, профучилищ та Комі республіканського інституту розвитку освіти, в якому вона просить до 14 грудня подати інформацію про наявність книг у бібліотеках навчальних закладів.
    Міжнародна благодійна організація, заснована фінансистом і філантропом Джорджем Соросом, ініціює і підтримує програми в області освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, громадських ініціатив, що сприяють розвитку ідей і механізмів відкритого суспільства. Представництва фонду працюють більш ніж в 30 країнах.
    Нагадаємо, книга «1984» британського письменника Джорджа Оруелла в 2015 році потрапила у топ-10 найбільш популярних книг в Росії.
    «1984» – одна з найвідоміших антиутопій. У ній розповідається про репресивну державу, яка змінює історію так, як захочеться. Всі люди підкоряються устрою, за ними всюди стежать, прояв почуттів заборонений. Назва книги використовується для позначення будь-якого тоталітарного суспільства.
    Джерело: http://zik.ua/


Ваша оцінка перспективи вступу України до ЄС:
5 років
10 років
20 років
Ніколи