Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Середньовічна темрява: в Росії почали палити книги, видані за підтримки Фонду Сороса

13 січня, 2016 р.

    Інтернет-журнал «7x7» направив офіційний запит до Міністерства освіти і молодіжної політики Комі після того, як в середині грудня 2015 року стало відомо, що з бібліотек і навчальних закладів республіки вилучають літературу, видану за підтримки Фонду Сороса.
    Сьогодні редакція отримала відповідь за підписом в.о. міністра Світлани Мойсеєвої-Архипової.
    У ньому повідомляється, що, за даними Міносвіти, в Ухтинському державному технічному університеті виявили і рекомендували вилучити 413 книг. У воркутинському гірничо-політехнічному технікумі – 14 книг; там ці підручники вже вилучені, готується акт про їх списання, а видання будуть утилізовані за допомогою знищувача паперів», інформує УНІАН.
    У воркутинському гірничо-економічному коледжі 53 книги вже спалені.
    Як саме знищували «небажані» видання, інтернет-журналу розповіла завідуюча бібліотекою Воркутинського гірничо-економічного коледжу Олена Васильєва. Книги спалили у дворі навчального закладу:
    «Прибираються індикатори з каталогів, дістаються формуляри, книги зносяться вниз і в ящиках спалюються у дворі за коледжем. Цю процедуру ми робили неодноразово, тому що списували старий фонд. І в мішках. Ця технологія для всіх бібліотек (однакова). Ми фонд списували старий. Виноситься і у визначеному місці спалюється», – заявила вона.
    За словами Олени Васильєвої, знищені книги були незатребуваними.
    «Ця книжечка називалася «Світогляд». Вона трошки релігійного змісту. Ці книги надійшли дуже давно. Я 11 років працюю, книги надійшли до фонду ще до цього моменту, і у нас їх взагалі ніхто не брав, і вони взагалі були в коморі», – поділилася Васильєва.
    Видання нагадує, що в середині грудня 2015 року в інтернеті з’явилися скановані копії листів заступника повноважного представника президента в Північно-Західному федеральному окрузі Андрія Травникова на ім’я заступника голови уряду Комі Тамари Ніколаєвої. У них йшлося про те, що література, видана за підтримки Фонду Сороса, «формує в молодіжному середовищі спотворене сприйняття вітчизняної історії та популяризує «чужі російської ідеології установки» і її необхідно вилучити. Також в мережі було опубліковано лист виконуючого обов’язки міністра освіти Комі Світлани Мойсеєвої-Архипової керівникам регіональних вузів, профучилищ та Комі республіканського інституту розвитку освіти, в якому вона просить до 14 грудня подати інформацію про наявність книг у бібліотеках навчальних закладів.
    Міжнародна благодійна організація, заснована фінансистом і філантропом Джорджем Соросом, ініціює і підтримує програми в області освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, громадських ініціатив, що сприяють розвитку ідей і механізмів відкритого суспільства. Представництва фонду працюють більш ніж в 30 країнах.
    Нагадаємо, книга «1984» британського письменника Джорджа Оруелла в 2015 році потрапила у топ-10 найбільш популярних книг в Росії.
    «1984» – одна з найвідоміших антиутопій. У ній розповідається про репресивну державу, яка змінює історію так, як захочеться. Всі люди підкоряються устрою, за ними всюди стежать, прояв почуттів заборонений. Назва книги використовується для позначення будь-якого тоталітарного суспільства.
    Джерело: http://zik.ua/


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій