Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Європарламент закликав Молдову, Грузію та Україну продовжувати реформи, а Росію припинити втручатися у конфлікти

21 січня, 2016 р.

    Росія повинна припинити прямо або опосередковано втручатися у конфлікти, які відбуваються в Грузії, Молдові та Україні. Також Росія не має заважати євроінтеграційним прагненням цих країн. Про це йдеться в огляді щодо прогресу у здійсненні реформ Грузією, Молдовою та Україною, за який депутати Європейського Парламенту проголосували у четвер. Також з плином року від часу ратифікації цими країнами угод про асоціацію (включно з глибокими та веосяжними зонами вільної торгівлі (ГВЗВТ), депутати вказують на решту роботи, яку кожна з них має зробити, та бере до відома референдум у Нідерландах з приводу Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, що має відбутися 6 квітня.
    У резолюції, що її ухвалили європейські депутати, вітається прогрес Грузії, Молдови та України «на обраному ними шляху до тіснішої політичної та економічної інтеграції з Європейським Союзом». Парламентарі закликають Росію припинити своє пряме або опосередковане втручання у конфлікти, що відбуваються на територіях цих країн, включаючи окупацію Криму.
    Вони, зокрема, наголошують, що у перший рік дії ГВЗВТ експорт Грузії до ЄС зріс на 15%, а Молдови – на 62%. Подібного зростання у Європарламенті очікують і від України.
    Також депутати вказують на те, що фінансова підтримка ЄС має бути поєднання з конкретним прогресом у здійсненні реформ.
    Україна: тінь Росії, корупція, референдум у Нідерландах
    У Європарламенті засуджують призупинення Росією угоди про зону вільної торгівлі з Україною у той самий момент, коли набула чинності угода про створення зони вільної торгівлі між ЄС і Україною. Також парламентарі засуджують «тяжкі торговельні обмеження», накладені на український експорт до Росії; вони висловлюють занепокоєння у зв’язку з економічним і фінансовим застоєм України і повторюють про необхідність подальшої фінансової допомоги з боку Євросоюзу. Депутати закликають країни-члени ЄС утриматися від будівництва нових газопроводів в обхід України, таких як «Північний потік ІІ».
    Вони сподіваються, що українське керівництво виконає свої зобов’язання із боротьби проти «системної» корупції, яка, за їхніми словами, залишається найбільшої проблемою для зусиль з проведення реформ.
    Окрім того, у Європарламенті «взяли до відома» майбутній референдум у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Депутати «сподіваються, що рішення голландського народу буде прийнято, ґрунтуючись на заслугах угоди, визнаючи її відчутні результати для ЄС та Нідерландів зокрема».
    (англійська версія тут: http://www.rol.org.ua/eng/newsitem.cfm?unid=432)


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю