Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європарламент закликав Молдову, Грузію та Україну продовжувати реформи, а Росію припинити втручатися у конфлікти

21 січня, 2016 р.

    Росія повинна припинити прямо або опосередковано втручатися у конфлікти, які відбуваються в Грузії, Молдові та Україні. Також Росія не має заважати євроінтеграційним прагненням цих країн. Про це йдеться в огляді щодо прогресу у здійсненні реформ Грузією, Молдовою та Україною, за який депутати Європейського Парламенту проголосували у четвер. Також з плином року від часу ратифікації цими країнами угод про асоціацію (включно з глибокими та веосяжними зонами вільної торгівлі (ГВЗВТ), депутати вказують на решту роботи, яку кожна з них має зробити, та бере до відома референдум у Нідерландах з приводу Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, що має відбутися 6 квітня.
    У резолюції, що її ухвалили європейські депутати, вітається прогрес Грузії, Молдови та України «на обраному ними шляху до тіснішої політичної та економічної інтеграції з Європейським Союзом». Парламентарі закликають Росію припинити своє пряме або опосередковане втручання у конфлікти, що відбуваються на територіях цих країн, включаючи окупацію Криму.
    Вони, зокрема, наголошують, що у перший рік дії ГВЗВТ експорт Грузії до ЄС зріс на 15%, а Молдови – на 62%. Подібного зростання у Європарламенті очікують і від України.
    Також депутати вказують на те, що фінансова підтримка ЄС має бути поєднання з конкретним прогресом у здійсненні реформ.
    Україна: тінь Росії, корупція, референдум у Нідерландах
    У Європарламенті засуджують призупинення Росією угоди про зону вільної торгівлі з Україною у той самий момент, коли набула чинності угода про створення зони вільної торгівлі між ЄС і Україною. Також парламентарі засуджують «тяжкі торговельні обмеження», накладені на український експорт до Росії; вони висловлюють занепокоєння у зв’язку з економічним і фінансовим застоєм України і повторюють про необхідність подальшої фінансової допомоги з боку Євросоюзу. Депутати закликають країни-члени ЄС утриматися від будівництва нових газопроводів в обхід України, таких як «Північний потік ІІ».
    Вони сподіваються, що українське керівництво виконає свої зобов’язання із боротьби проти «системної» корупції, яка, за їхніми словами, залишається найбільшої проблемою для зусиль з проведення реформ.
    Окрім того, у Європарламенті «взяли до відома» майбутній референдум у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Депутати «сподіваються, що рішення голландського народу буде прийнято, ґрунтуючись на заслугах угоди, визнаючи її відчутні результати для ЄС та Нідерландів зокрема».
    (англійська версія тут: http://www.rol.org.ua/eng/newsitem.cfm?unid=432)


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій