Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Посол США в Україні Джеффрі Р. Пайєтт: «Найліпший засіб боротьби з кремлівською гібридною війною – успішна, європейська, демократична Україна»

1 лютого, 2016 р.

    (З виступу на Конференції «Україна - НАТО: протидія інформаційній війні)
    Росія наразі демонструє нам гарний зразок поганої пропаганди. Проте, саме зараз, коли ця, схожа на геббельсівську, машина пропаганди усією потужністю запрацювала проти України, я вважаю, що наша найбільша помилка - це витрачати весь час на те щоб заперечувати цю брехню, казати що ми не фашисти, що ми є демократичні… Це саме те, що хоче від вас Росія. Вона хоче аби ви втягнулися у безкінечні виправдання. У психології існує явище, яке називається дзеркальним відображенням, під час якого ви успадковуєте звичку відображати поведінку вашого опонента. І це, на мою думку, є одним з ризиків для України. Це величезна помилка для української влади, для українського народу, створити «фабрику тролів» як у Санкт-Петербурзі, просуваючи контрпропаганду в соціальних медіа. Це величезна помилка, щоб створити «Міністерство правди», яке намагається створювати альтернативні історії. Це просто не спосіб перемогти у цій інформаційній війні. Найліпший засіб боротьби з кремлівською гібридною війною – успішна модернізована європейська демократична Україна. І тоді ніхто не здивується, дізнавшись, що пріоритетом номер один для України та українського суспільства в 2016 році є війна з корупцією. Це ключове питання в демонстрації того, що Україна рухається вперед. У цьому зв'язку, я б сказав, найкраща зброя проти «Кисельових» у світі - це ваша антикорупційна прокуратура. Це заступники генерального прокурора, скажімо Давид Сакварелідзе, які намагаються провести злочинців до відповідальності. Це ваше Національне антикорупційне бюро України. Всі ці інститути Сполучені Штати будуть рішуче підтримувати. Встановлення стійкої системи нетолерантності для корупції - це те, що ясно покаже - Україна рухається вперед. До речі, так уже було в недавній українській історії, ви довели свою зрілість і російському уряду і російським пропагандистам, коли провели чесні, успішні президентські вибори, вибори, які відповідали усім стандартам ОБСЄ.
    Україні потрібно відбудовувати сильне підґрунтя європейської демократії. Вам потрібно показати, що Україна рухається вперед, треба розширювати та поглиблювати зв’язки з Європейським Союзом, показати, що назад дороги немає, що в душі вашого народу, від народження є європейські цінності. Потрібно поглиблювати інвестиційні зв’язки з Європою аби люди з Європи приходили сюди і бачили – Росія спотворює реальність. Успіх, який демонструє Україна з грудня 2014 року триває, але я відчуваю деякі небезпечні нотки сьогодні, вони говорять нам: досить тих бюрократичних перепон, потрібні рішучі реформи! Ваші успіхи у боротьбі із корупцією, це буде дуже серйозна перемога, це ще більше розпалить кремлівські спроби спотворити образ вашої демократії. Але важливо, щоб Україна продовжувала професійні реформи, а журналістика звільнялась від олігархічних впливів. У цьому сенсі я дуже задоволений громадським телебаченням, те що воно представляє модель об’єктивної незалежної журналістської діяльності. І я не думаю, що в Україні потрібно більше пропаганди, зокрема посилення державних медіа. Потрібно більше об’єктивної інформації, треба захищати свободу слова. Вкрай важливо, і це є одна з центральних європейських цінностей, показати розмаїття думок. І навіть якщо одна політична сила не погоджується з такими поглядами, журналісти, дотримуючись професійних стандартів, повинні все одно демонструвати обидві точки зору. Це ті інгредієнти, які допоможуть Україні досягти успіху. Я хочу сказати, що мій уряд продовжить докладати зусиль, підтримувати український народ та тісно співпрацювати з Урядом і з Президентом, і з народом України аби продовжувати шлях того європейського вибору, який ви вже зробили і ми завжди підтримуватимемо ваші реформи. Не можна повертатися до минулого і робити помилки минулого. Я впевнений, що Україна переможе у «гібридній» війні з Росією. Ви вже пережили те найгірше, що міг зробити Кремль. І ваше завдання продовжувати робити рішучі кроки вперед.
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати