Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Програма «Студії живої історії» відкриває набір учасників на 2016 рік

2 лютого, 2016 р.

    Чи знаємо ми свою історію та чи хочемо її знати? Чи готові ми почути та зрозуміти історії інших людей? Як подолати наслідки нашого спільного минулого, які не дають нам іти далі?
    
    Минуле українського суспільства приховало на своїх сторінках безліч запитань. Відсутність відповідей на них, помножена на небажання або неспроможність подивитись на минуле з різних ракурсів, провокує безліч протистоянь між далекими і близькими людьми. Чи вміємо ми піддавати сумнівам те, що вважаємо правдою? Чи намагаємось зрозуміти правду іншого?
    
    Через неформальну освіту, шляхом відкритого діалогу, партнерства та формування активної мережі людей, які працюють з історією та протиріччями в історичних конструктах, ми прагнемо підвищити рівень порозуміння в українському суспільстві.
    
    Ми працюємо над:
    
    1) формуванням критичного мислення молодого покоління України щодо історичних подій та конструктів.
    
    Використовуючи методи неформальної освіти, працюємо над актуальними історичними темами, що створює умови для переосмислення власних знань та уявлень про історію через взаємодію людей з різним досвідом.
    
    2) сприянням діалогу як ефективному інструментові взаємодії та порозуміння.
    
    Цього ми хочемо досягнути, створюючи умови для відкритого діалогу та чесного переосмислення минулого. Створюємо середовище для взаємообміну досвідом та безпечну платформу для обміну думками.
    
    3) розвитком особистої та колективної відповідальності за дослідження історії з різних перспектив.
    
    Ми підтримуємо учасників програми в розробці і реалізації ними ідей їхніх довгострокових ініціатив, спрямованих на дослідження історії з перспективи власного розуміння, з професійною допомогою партнерської мережі. Вважаємо цінною роботу з особистою історією та розумінням її важливості в контексті локальної та глобальної історії.
    
    4) формуванням розуміння, що історія є важливим елементом, який формує світогляд особистості та суспільства.
    
    Робота з актуальними історичними темами демонструє, наскільки те чи інше трактування історії впливає на формування ідентичності як окремої особистості, так і громади загалом.
    
    У 2016 році програма матиме такий вигляд:
    
    Перший етап – відкритий набір учасників по всій території України та 2 вступні тематичні семінари з назвою Студії ідей для відібраних 50 учасників. Використовуючи міждисциплінарний підхід та послуговуючись інструментарієм неформальної освіти, учасники Cтудій опрацьовуватимуть актуальні історичні теми та розроблятимуть власні ідеї, які б спонукали до порозуміння в суспільстві та стимулювали особисте дослідження усної, родинної, локальної чи глобальної історії.
    
    Дати проведення перших Студій ідей:
    
    27 березня – 3 квітня 2016 року – «Ленін Гудбай або що нам робити з радянським минулим?»
    
    Радянське минуле – величезний шмат історії України 20 століття. Час життя наших батьків, дідусів та прабабусь. Періоди великих і маленьких радості й горя, час великих відкриттів, трагедій, боротьби та пристосування до нових реалій. Час життя не одного покоління людей. Якою має бути тактика і стратегія поводження з радянським минулим?
    
    3 – 10 квітня 2016 року – «Як не вскочити в історію, працюючи з історією?»
    
    Як не втрапити в халепу, працюючи з історією, – це певний виклик для кожного, хто зв’язався з історією. Вже давно ні для кого не є новиною, що історією займаються не лише професійні історики, але й суспільствознавці, політики різних мастей, журналісти, письменники, любителі-дослідники. Орієнтуватися в історичних процесах, на нашу думку, має кожна освічена людина. Всіх допитливих, хто намагається розібратися, зрозуміти й осягнути історичну істину, можна порівнювати з саперами або штурманами-навігаторами на кораблі. Сапер повертає до життя колись безпечні, а тепер отруєні війною території, роблячи свою справу з крайньою обережністю. Штурман проводить свій корабель через небезпечні ділянки морського дна так, щоб ненароком не наштовхнутись на прихований риф. В обох випадках завжди є небезпека зруйнувати реальність своєю необачністю.
    
    Другий етап – Студії-практикуми, в рамках яких учасники зможуть отримати практичний досвід, необхідний для реалізації власних ідей та для якісної роботи з історичними матеріалами. Це об’єднаний тижневий навчальний курс, спрямований на розвиток ініціатив учасників двох перших етапів програми. Він включатиме проектний менеджмент, а також практичні майстер-класи з методології роботи з історією: документування історії, робота в архівах, методи збору усної історії, інтерв’ю, а також режисура, операторська майстерність та монтаж відеоматеріалів.
    
    Дата проведення тижневих літніх Студій-практикумів – з 4 по 10 липня 2016 року.
    
    Третій етап – безпосередня реалізація ініціатив учасниками програми із супроводом індивідуальних менторів. Також учасникам буде надана можливість мобільності, під час якої вони зможуть відвідати одні одних з метою обміну досвідом та підтримки локальних ініціатив або пройти стажування в період між першим та четвертим етапами програми.
    
    Четвертий етап – підсумкові Студії досвіду, на яких учасники будуть презентувати результати своєї роботи та розробляти бачення своєї подальшої діяльності.
    
    Дата проведення Студій досвіду – з 9 по 13 листопада 2016 року.
    
    Як взяти участь у «Студіях живої історії»?
    
    Обрати одну з двох тем Студій ідей.
    Заповнити он-лайн заявку до 20 лютого 2016 року включно.
    Дочекатися відповіді від журі до 29 лютого 2016 року. Журі поінформує всіх аплікантів про результати відбору. Якщо до 1 березня ти не отримаєш жодної відповіді, то пиши на vasyl.kulevchuk@live-history.org.
    Аплікантам, обраним для участі в програмі, організатори забезпечують проживання та харчування протягом усіх етапів програми, а також відшкодовують вартість квитків до місця проведення Студій за умови узгодження з координатором їхньої вартості.
    
    Відбір відбуватиметься в два етапи. Перший етап – аналіз анкет та створення рейтингу анкет. Другий етап – онлайн інтерв’ю з аплікантами, які отримають високий бал рейтингу анкети.
    
    За якими критеріями ми відбираємо учасників?
    
    При відборі аплікантів будуть враховані такі критерії:
    
    Апліканти вмотивовані працювати з довгостроковими ініціативами та готові інвестувати в програму свій час та ресурси.
    Соціальна активність у локальному середовищі.
    Апліканти мають конкретну зацікавленість в актуальних історичних тематиках, які відгукуються в суспільстві та потрібні йому.
    Відкритість до методів неформального навчання і розуміння його принципів.
    Різноманітність сфер діяльності аплікантів: працівники формальної освіти (вчителі, викладачі, методисти тощо), активісти, студенти, журналісти, працівники установ, які працюють з історією та всі інші, хто має інтерес до теми та цілей програми.
    Зацікавлені і ресурсні апліканти (мають час і життєвий простір, мотивацію) для розвитку мережі, яка працюватиме і розвиватиме історичну неформальну освіту та працюватиме над втіленням цілей програми в реальність.
    Група має бути збалансованою регіонально та гендерно. Ми зацікавленні в учасниках з різних частин України та рівному представленні статей.
    Програма «Студії живої історії» реалізується приватною установою «Інша Освіта» у партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та за дружньої фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог заради змін».
    
    Із додатковими питаннями можна звертатися до координації програми:
    
    Тарас Грицюк taras.grytsiuk@live-history.org
    
    Василь Кулевчук vasyl.kulevchuk@live-history.org
    
    Більше про саму програму читайте тут: http://insha-osvita.org/project/live-history-workshop
    
    Слідкуйте за новинами на нашій сторінці в Facebook:
    
    www.facebook.com/LiveHistoryWorkshop


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю