Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Програма Фонду розвитку українських ЗМІ – 2016

14 березня, 2016 р.

    Посольство Сполучених Штатів Америки запрошує незалежні засоби масової інформації (друковані, радіо, телевізійні та електронні) подавати заявки на конкурс Фонду розвитку українських ЗМІ.
    
    Конкурс проходить на постійній основі і не має кінцевого терміну.
    
    Мета програми:
    
    Програма “Фонд розвитку українських ЗМІ” адмініструється Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Кошти фонду спрямовані на підтримку вільних і незалежних ЗМІ в Україні та допомогу українським журналістам, медіа-організаціям і недержавним організаціям, які працюють над проектами, пов’язаними з медіа.
    
    Основні вимоги програми:
    
    Фонд розвитку українських ЗМІ приймає заявки від незалежних українських ЗМІ – друкованих, теле-, радіо- та Інтернет-ресурсів. Державні, комунальні або партійні ЗМІ під фінансування не підпадають. Програма також надає індивідуальні гранти журналістам та представникам українських медіа, незалежно від їхнього статусу. Недержавні організації можуть претендувати на отримання фінансування, якщо їхні проекти безпосередньо сприяють розвиткові українських медіа.
    
    Під фінансування не підпадають рекламні видання; інформаційні бюлетені, які видаються недержавними організаціями; спеціалізовані видання, орієнтовані на висвітлення вузькопрофесійної тематики; проекти, які переслідують партійні або політичні інтереси.
    
    Максимальна сума фінансування становить 24 000 дол. США. Сума гранту залежить від обсягу запланованої діяльності та періоду виконання проекту, який може тривати від 1 до 12 місяців.
    
    Організації та ЗМІ заохочуються до пошуку джерел співфінансування від інших донорів.
    
    Тематичні пріоритети загального конкурсу:
    
    Пріоритети Фонду розвитку ЗМІ спрямовані на:
    
    Підвищення якості журналістської освіти шляхом:
    проведення практичних тренінгів для студентів факультетів журналістики;
    організації стажувань для студентів у провідних національних та регіональних ЗМІ;
    залучення студентів до міжрегіональних студентських обмінів;
    відкриття та оновлення радіо- і телевізійних тренінгових центрів, які функціонують на базі факультетів журналістики;
    створення навчальних посібників для студентів факультетів журналістики.
    Покращення професійних стандартів серед журналістів шляхом:
    надання тренінгової допомоги молодим журналістам (від 1 до 3 років професійного досвіду);
    надання групових та індивідуальних грантів на поїздки для журналістів з метою відвідання міжнародних конференцій, семінарів та стажувань за кордоном;
    підтримки проектів, спрямованих на проведення журналістських розслідувань, створення аналітичних матеріалів та покращення якості новин.
    Створення сприятливого середовища для розвитку українських медіа шляхом:
    сприяння розвитку свободи преси та проведення моніторингу порушень професійних прав журналістів, особливо на регіональному рівні;
    проведення освітніх заходів для редакторів та персоналу ЗМІ з питань законодавства, яке забезпечує вільне та прозоре функціонування журналістики;
    впровадження у медіа-середовище новітніх технологій, в тому числі використання Інтернету як джерела новин та інформації та створення, або оновлення веб-сайтів існуючих ЗМІ в рамках ширших проектів.
    Сприяння співпраці між ЗМІ, неурядовими організаціями та державними інституціями шляхом:
    встановлення відкритого діалогу між ЗМІ, недержавними організаціями та урядовими структурами через проведення спільних семінарів, робочих зустрічей і круглих столів;
    проведення тренінгів для представників урядових прес-служб;
    сприяння розвиткові міжрегіонального медіа-партнерства.
    Конкурси:
    
    Окрім загального конкурсу, який триває протягом року, Посольство проводить тематичні та регіональні конкурси. Інформація щодо цих ініціатив з’являтиметься на сайті Посольства та у місцевих ЗМІ.
    
    Щоб взяти участь у конкурсі, будь ласка завантажте, заповніть та надішліть нам електронну заявку (українською та англійською мовами). Просимо також додати до заявки копії реєстраційних документів організації, резюме основних виконавців проекту (з контактною інформацією та телефонами), форму SF424 (українську та англійську версії), та реєстраційний номер ДАНС. При розробці кошторису, ознайомтесь з доступними витратами по гранту. Заявка та усі супроводжуючі документи приймаються лише в електронному варіанті. Надсилайте пакет документів на адресу: KyivMDF@state.gov . Детальніше.
    
    Джерело: ukrainian.ukraine.usembassy.gov


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю