Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Згідно зі звітом Федерації Європейських працедавців середня плата у європейців різниться від 28 євро за годину у Данії до 32 центів за годину у Молдові.

12 квітня, 2004 р.

    Звіт визначає Данію як країну, де оплата праці найвища, і бере рівень цієї країни за максимальну позначку 100.
    
    Для Німеччини, яка у списку 5-та, ця сама позначка становить 63, для Британії, яка іде номером 9-тим - 58, а в Україні (44-ої у списку), позначка є 1.
    
    Автори звіту поставили лише дві країни нижче від України за рівнем оплати праці – Білорусь і Молдову - і кажуть, що у Молдові, яка у самому кінці списку, середня оплата праці у 87 разів нижча за оплату праці у Данії.
    
    Наскільки поганими новинами є цей звіт для країн, що опинились у його кінці?
    
    Робін Чейтер, один з авторів дослідження каже, що звіт є умовним і не брав до уваги багатьох факторів, таких, як наприклад ціни та оподаткування.
    
    
    
    “Ціни в Україні нижчі за ціни у Західній Європі. Цей звіт не є показником рівня життя у прямому, механічному сенсі. Ми також не брали до уваги оподаткування. Ми дивилися на рівень оплати не з точки зору пересічного громадянина, а з точки зору працедавця. І працедавців найбільше цікавить те, скільки треба платити працівникам у тій чи іншій країні. “
    
    Розширення ЄС може виправити ситуацію
    
    Не дуже високо у списку опинилися ті країни, які мають невдовзі приєднатися до Європейського союзу - Угорщина, Чеська республіка і Польща, а також країни Балтії.
    
    Чи означає це, що саме сюди рушать працедавці у пошуках дешевої робочої сили після розширення?
    
    Робін Чейтер каже, що сподівається, що компанії із Західної Європи вирушать сюди, але не лише через дешеву силу, а через загальний, поки що нерозкритий потенціал регіону.
    
    Робін Чейтер також вважає, що розширення позитивним чином вплине і на Україну.
    
    “До певної міри, попри те, що Україна не є членом Європейського Союзу, завдяки двостороннім відносинам, та і тому простому факту, що Україна – така велика країна, вона теж розвиватиметься і посуватиметься ближче до ЄС, так само як Угорщина та Чехія робили це протягом останніх 10ти років.”
    
    Приклад для наслідування - Ірландія
    
    Представник Федерації Європейських працедавців Робін Чейтер навів два приклади з Європейського Союзу: Португалія та Ірландія.
    
    Португалія приваблювала інвесторів головним чином дешевизною своєї робочою сили, і тому, хоча спочатку її економічні перспективи були гарними, через недостатньо розвинене законодавство, бюрократію та несприятливу для бізнесу систему оподаткування та країна не змогла реалізувати надії, що покладались на неї.
    
    З іншого боку – Ірландія, економіка якої лише 7-10 років тому була набагато менш розвиненою. Ця країна зуміла поміняти закони і розвинула сприятливе оподаткування, і таким чином перетворилась на “тигрову” економіку ЄС.
    
    Фахівець каже, що такі самі шанси і такий самий вибір стоїть зараз і перед країнами новими членами ЄС, та і навіть перед Україною.
    
    Питання лише в тому, чи зможуть вони ним скористатись.
    
    Федерація Європейських працедавців – організація, яка була створена 1989-го року на кошти Європейської Комісії.
    
    Насьогодні вона є незалежною організацією. Компанії та корпорації, які належать до неї, розташовані по всьому світі.
    Джерело:Укракънська служба ВВС


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій