Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Згідно зі звітом Федерації Європейських працедавців середня плата у європейців різниться від 28 євро за годину у Данії до 32 центів за годину у Молдові.

12 квітня, 2004 р.

    Звіт визначає Данію як країну, де оплата праці найвища, і бере рівень цієї країни за максимальну позначку 100.
    
    Для Німеччини, яка у списку 5-та, ця сама позначка становить 63, для Британії, яка іде номером 9-тим - 58, а в Україні (44-ої у списку), позначка є 1.
    
    Автори звіту поставили лише дві країни нижче від України за рівнем оплати праці – Білорусь і Молдову - і кажуть, що у Молдові, яка у самому кінці списку, середня оплата праці у 87 разів нижча за оплату праці у Данії.
    
    Наскільки поганими новинами є цей звіт для країн, що опинились у його кінці?
    
    Робін Чейтер, один з авторів дослідження каже, що звіт є умовним і не брав до уваги багатьох факторів, таких, як наприклад ціни та оподаткування.
    
    
    
    “Ціни в Україні нижчі за ціни у Західній Європі. Цей звіт не є показником рівня життя у прямому, механічному сенсі. Ми також не брали до уваги оподаткування. Ми дивилися на рівень оплати не з точки зору пересічного громадянина, а з точки зору працедавця. І працедавців найбільше цікавить те, скільки треба платити працівникам у тій чи іншій країні. “
    
    Розширення ЄС може виправити ситуацію
    
    Не дуже високо у списку опинилися ті країни, які мають невдовзі приєднатися до Європейського союзу - Угорщина, Чеська республіка і Польща, а також країни Балтії.
    
    Чи означає це, що саме сюди рушать працедавці у пошуках дешевої робочої сили після розширення?
    
    Робін Чейтер каже, що сподівається, що компанії із Західної Європи вирушать сюди, але не лише через дешеву силу, а через загальний, поки що нерозкритий потенціал регіону.
    
    Робін Чейтер також вважає, що розширення позитивним чином вплине і на Україну.
    
    “До певної міри, попри те, що Україна не є членом Європейського Союзу, завдяки двостороннім відносинам, та і тому простому факту, що Україна – така велика країна, вона теж розвиватиметься і посуватиметься ближче до ЄС, так само як Угорщина та Чехія робили це протягом останніх 10ти років.”
    
    Приклад для наслідування - Ірландія
    
    Представник Федерації Європейських працедавців Робін Чейтер навів два приклади з Європейського Союзу: Португалія та Ірландія.
    
    Португалія приваблювала інвесторів головним чином дешевизною своєї робочою сили, і тому, хоча спочатку її економічні перспективи були гарними, через недостатньо розвинене законодавство, бюрократію та несприятливу для бізнесу систему оподаткування та країна не змогла реалізувати надії, що покладались на неї.
    
    З іншого боку – Ірландія, економіка якої лише 7-10 років тому була набагато менш розвиненою. Ця країна зуміла поміняти закони і розвинула сприятливе оподаткування, і таким чином перетворилась на “тигрову” економіку ЄС.
    
    Фахівець каже, що такі самі шанси і такий самий вибір стоїть зараз і перед країнами новими членами ЄС, та і навіть перед Україною.
    
    Питання лише в тому, чи зможуть вони ним скористатись.
    
    Федерація Європейських працедавців – організація, яка була створена 1989-го року на кошти Європейської Комісії.
    
    Насьогодні вона є незалежною організацією. Компанії та корпорації, які належать до неї, розташовані по всьому світі.
    Джерело:Укракънська служба ВВС


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати