Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС навчає національні органи влади ефективному отриманню іноземної допомоги у разі серйозної катастрофи

16 березня, 2016 р.

    Яким чином національні органи влади домовляються з міжнародними зацікавленими сторонами щодо забезпечення максимальної ефективності реагування на катастрофи? 15-16 березня в Києві відбулося дводенне імітаційне навчання, яке проводилось у межах профінансованої ЄС Програми з попередження, готовності та реагування на природні та техногенні катастрофи в країнах Східного партнерства (PPRD East 2). В рамках навчання було перевірено заходи України щодо ефективного прийняття та розміщення міжнародних груп з надання допомоги.
    
    Мета навчання полягала у зміцненні міжінституційної, міжміністерської та міжвідомчої співпраці щодо надання запитів та управління іноземною допомогою у сфері цивільного захисту відповідно до Керівних принципів ЄС щодо підтримки приймаючої країни. В основу навчання було покладено сценарій, за яким на території України сталася серйозна природна катастрофа. Було змодельовано прибуття груп рятувальників з декількох Держав-учасників Механізму цивільного захисту ЄС.
    
    У межах навчання було продемонстровано, яким чином національним органам влади слід сприяти прийняттю, розміщенню та відправленню іноземної допомоги. Цей захід проходив в Українському науково-дослідному інституті цивільного захисту під егідою Державної служби з надзвичайних ситуацій. На ньому були присутні більше 35 експертів з Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Міністерства закордонних справ, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства оборони, Національної поліції, Міністерства інфраструктури та Державного агентства водних ресурсів.
    
    Жан Франсуа Морет, керівник Флагманської ініціативи PPRD East 2 в Представництві ЄС в Україні, схвалив участь стількох зацікавлених українських органів влади, підкресливши, що «навчання було проведено у надзвичайно реалістичних умовах та стало важливим кроком на шляху до наближення України до Механізму цивільного захисту ЄС».
    
    Довідкова інформація
    Мета профінансованої ЄС Програми з попередження, готовності та реагування на природні та техногенні катастрофи в країнах Східного партнерства (PPRD East 2) полягає у сприянні миру, стабільності, безпеці та процвітанню країн Східного партнерства, а також у захисті навколишнього середовища, населення, культурної спадщини, ресурсів та інфраструктури регіону шляхом зміцнення можливостей країн у сфері попередження, готовності та реагування на природні та техногенні катастрофи.
    
    Програма PPRD East 2 покликана зміцнити потенціал Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України у сфері управління ризиками катастроф на національному рівні з метою посилення регіонального співробітництва між Країнами-партнерами, а також наближення Країн-партнерів значно ближче до Механізму цивільного захисту ЄС. Програма буде діяти протягом чотирьох років. Бюджет Програми складає 5,5 мільйонів євро.
    
    Для детальнішої інформації відвідайте веб-сайт: http://pprdeast2.eu/en/about-pprdeast2/


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю