Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Уповноважений з прав людини - інформує!

13 квітня, 2004 р.

    Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова внесла до Верховної Ради України подання, в якому пропонує прискорити запровадження нових законодавчих механізмів реального забезпечення права громадян на користування та розпорядження заощадженнями, які рішенням Конституційного Суду України від 10 жовтня 2001 року визнані їхньою власністю.
    Приводом для звернення Омбудсмана до парламенту стало те, що за рахунок фінансування компенсаційних виплат відповідно до законів про державний бюджет України, власникам заощаджень повернуто лише близько одного відсотка від загальної суми боргу. Це унеможливлює реалізацію права українських вкладників – клієнтів колишніх Ощадбанку та Укрдержстраху - на користування та розпорядження своїми заощадженнями та страховими внесками. Не виконуються й положення Закону “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України” в частині індексації вкладів, розміщених після 1992 року.
    Внаслідок цього у минулому році, порівняно з попереднім, майже на чверть зросла кількість звернень до Уповноваженого від громадян, громадських та правозахисних організацій з проханнями щодо захисту права власності на трудові заощадження.
    Ніна Карпачова намагається захистити права вкладників з перших кроків своєї діяльності на посаді Уповноваженого. Саме за її поданням у жовтні 2001 року Конституційний Суд України прийняв згадане рішення, після якого і розпочалися виплати по 50 грн., чим було врешті розблоковано процес неповернення грошових заощаджень.
    У поданні до Верховної Ради України Ніна Карпачова наголошує, що Закон “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України” потребує докорінних змін. На її переконання, Державний бюджет не може надалі залишатися єдиним джерелом вирішення цієї болючої проблеми. Необхідно також провести інвентаризацію вкладів та уточнити суми компенсаційних коштів, страхових внесків та облігацій, які треба повернути.
    Омбудсман переконана, що нині напрацьовано достатню базу для прийняття рішень щодо нових механізмів та джерел забезпечення прав громадян на повернення заощаджень і реформування всієї системи компенсації знецінених вкладів. На її думку, підвищення темпів економічного зростання також створює в державі нові потенційні можливості для реалізації цього права.
    Уповноважений висловлює сподівання, що Верховна Рада України прискорить прийняття законодавчих актів, де будуть закладені нові механізми та визначені джерела повернення заощаджень, страхових внесків і облігацій. Це сприятиме підвищенню довіри суспільства до влади і впевненості людей в можливість побудови Української держави на засадах верховенства права та поваги до прав людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю